İçmeler'in taşı 'iyi gelir'!

Tatilde Marmaris'in İçmeler beldesine gidenler için evlerine 'mutlu' dönmek garanti! 65 yıl önce işletilen ocağa yeniden izin alınmak istenmesine karşı çıkan çevreciler jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan'a rapor hazırlattı.

MUĞLA - Tatilde Marmaris'in İçmeler beldesine gidenler için evlerine 'mutlu' dönmek garanti! 65 yıl önce işletilen ocağa yeniden izin alınmak istenmesine karşı çıkan çevreciler jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan'a rapor hazırlattı. Ercan, dün ocakta yaptığı basın toplantısında bu bölgede madenciliğin turizmi baltalayacağını söylerken, demir-çelik ve ilaç sanayisinde kullanılan manganezin sağlık yararlarına da değindi: "En büyük özelliği de seks gücünü artırmasıdır. Bu madenin çevresinde dolaşanların, kötü duyguları iyileşir, sevme, sevilme, dolayısıyla seks gücü artar."
Ercan, manganez parçalarını ceplerine, odalarına koyanların seks güçlerinin artacağını söylerken toplantının ardından bazı gazeteciler ve çevreciler ceplerini manganezle doldurdu. Ancak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Taner Damcı'ya göre bu iddianın temeli yok: "Manganezin böyle bir etkisi olduğu bilinmiyor, ayrıca bu konuda bilimsel bir araştırma da yok." (dha, Radikal)