İcraya 20 gündür silahla direniyorlar

İcraya 20 gündür silahla direniyorlar
İcraya 20 gündür silahla direniyorlar

20 gündür evlerinden çıkmayan aile üyeleri, içeri girmeye kalkan polise de silah çekti.

Sultanbeyli'de dolandırıldıklarını söyleyen ve icra yoluyla satılan evlerini vermek istemeyen 5 kişilik aile, polise karşı evde barikat kurdu!

İstanbul Sultanbeyli’de 5 kişilik aile icralık evlerini boşaltmamak için 20 gündür direniyor. Kendilerini eve kilitleyen anne ve çocukları, içeri girmek isteyen polislere silah çekti. Ellerinde benzin dolu pet şişe ve çakmakla polise direnen aile fertleri icra durdurulmazsa kendilerini yakacaklarını söylüyor.
Abdurrahmangazi Mahallesi, Kosova Sokak, 7 numarada oturan Tuncay K. ve ailesi, 8 yıl önce başlayan icra davasının aleyhlerinde sonuçlanması nedeniyle 20 gün önce kendilerini eve kilitledi. Oturdukları bina ve arazinin sahibi görünen ailenin büyüğü Eyiman K.’nın 2005 yılında imzasının taklit edilerek borçlandırıldığını iddia eden aile üyeleri evi terk etmeyeceklerini söyledi.
İcra memurları dün sabah çevik kuvvet ekipleriyle birlikte icra için eve geldi. Direndiği için Tuncay K. polisler tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Tuncay K.’nın eşi Hanım K. ile çocukları 15 yaşındaki Zuhal, 16 yaşındaki Zevcan, 18 yaşındaki Zeynep ve 11 yaşındaki Ahmet Zafer ise kapıları ve pencereleri kilitleyerek kapı arkasına mutfak tüplerini yığdı. Eve benzin döken aile üyeleri ayrıca içine benzin doldurdukları pet şişeleri yanlarına aldı. Sık sık pencereye çıkıp eve girilmesi halinde kendilerini yakacaklarını söyleyen aile fertleri icra memurlarının gitmesini istedi. Polis, sağlık ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Çevik kuvvet ekipleri ve sivil polisler bahçede beklerken çilingir kapıyı açmak istedi. Polisin ve çilingirin uzaklaşmasını isteyen aile fertleri olumsuz cevap alınca polislere silah çekti. Bunun üzerine polis ekipleri kapıyı açmaktan vazgeçti. Bir süre daha bahçede bekleyen polis ve icra memurları dışarı çıkarak uzaklaştı. (İSTANBUL / DHA)