İdamlık garson için yardım çağrısı

ANTAKYA - Hatay’dan çalışmak için Suudi Arabistan’a giden ve uyuşturucu deposunda yakalandığı iddiasıyla idam cezasına çarptırılan 29 yaşındaki Ali Ağırtaş’ın ailesi de zor durumda kaldı.
Harbiye beldesinde oturan Ali Ağırtaş, 2006’da Suudi Arabistan’ın Riyat kentine çalışmaya gitti. Burada bir lokantada garson olarak işe başlayan Ağırtaş, bir süre sonra uyuşturucu deposuna yapılan baskında yakalanarak tutuklandı. Riyat’ta yargılanan Ağırtaş, geçen yılın mayıs ayında idam cezasına çarptırıldı. Cezaevinde idam edilme korkusuyla yaşayan Ali Ağırtaş’ın Harbiye beldesinde oturan babası 57 yaşındaki Ahmet ile annesi 56 yaşındaki Hindiye ile ablası 30 yaşındaki Ceylan Ağırtaş zor günler geçriyor.
Kardeşiyle sağlıklı haberleşemediklerini belirten Ceylan Ağırtaş, eski TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın bir süre önce Türkiye’ye gelen Suudi Arabistan Şura Meclisi Başkanı Abdullah Bin Muhammed Bin İbrahim El Şeyh’ten, kardeşinin affedilmesini istediğini söyledi. Bugüne kadar bir yanıt alamadıklarını belirten Ağırtaş, yetkililerden ilgi bekliyor. (dha)