İddia: CHP'li üye karakol bastı

CHP İzmir İl Genel Meclis üyesi Mehmet Maltepe, 17 yaşındaki oğlu G.M., 'ehliyetsiz olarak araç kullanmak' suçundan gözaltına alınmak istenince polislere saldırdığı ve karakol bastığı iddiasıyla gözaltına alındı.

İZMİR - CHP İzmir İl Genel Meclis üyesi Mehmet Maltepe, 17 yaşındaki oğlu G.M., 'ehliyetsiz olarak araç kullanmak' suçundan gözaltına alınmak istenince polislere saldırdığı ve karakol bastığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Narlıdere İnönü Mahallesi'nde önceki akşam devriye görevi yapan polis ekibi, G.M.'nin ehliyetsiz otomobil kullandığını belirleyince karakola götürmek istedi. İddiaya göre, Mehmet Maltepe ve yanındakiler, görevli polisler İlker Özcan ve Erol Özdemir'e saldırarak yumrukladı. Çağrılan ekiplerle olay yatıştırıldı ve G.M. gözaltına alındı.
Mehmet Maltepe'nin kısa süre sonra yaklaşık 50 kişiyle Şehit Ayhan Tanrıverdi Karakolu'na gelerek binaya girmek istediği öne sürüldü. Kalabalık, bahçedeki polis memuru İlker Özcan ve Erol Özdemir'e yeniden saldırıp yumrukladı. Bunun üzerine Mehmet Maltepe ile yeğeni Nihat Uyanık gözaltına alındı. G.M. savcılıktan salıverilirken, 'karakol basma, polise mukavemet, polis memurunu darp ve hakaret' suçlarından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Maltepe ve Uyanık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraklıdı.


    http://www.radikal.com.tr/7477407477400

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.