İddia uğruna bir cana kıydı

Zonguldak'ta, 17 yaşındaki M.K. okulda kızlarla girdiği iddia uğruna havalı tüfekle 14 yaşındaki Ramazan Seyifoğlu'nu vurdu, sonra yarayı bantlayıp evine yolladı. Ailesinin hastaneye kaldırdığı Seyifoğlu öldü.
Haber: MUSTAFA ÖZDEMİR / Arşivi
BARIŞ DOĞAN / Arşivi

ZONGULDAK - Cumartesi günü kafasında bir yara bandıyla eve gelip yatan ve pazar günü hayata veda eden Ramazan Seyifoğlu'nun, korkunç bir 'keskin nişancılık' denemesinin kurbanı olduğu iddia edildi.
Devrek Fatih İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Ramazan, cumartesi günü Ahmet Taner Kışlalı İlköğretim Okulu bahçesinde arkadaşlarıyla birlikte oynuyordu. İddiaya göre, o sırada okulun bahçesinde bulunan Devrek Çok Programlı Lisesi öğrencisi M.K., ailesine ait tek saçma atan havalı tüfekle oynarken, kız arkadaşları ile Ramazan'ı vurup vuramayacağı konusunda iddiaya girdi ve üç defa ateş etti. Başının arka kısmından vurulan Ramazan birdenbire kanlar içinde yere yığılınca, M.K. paniğe kapıldı. Ramazan'ı belinden tutup sürükleyerek okulun bahçesindeki çeşmeye getirdi; burada akan kanı suyla temizledi, bakkaldan aldığı yara bandıyla da yarayı kapattı. M.K, evine kadar götürdüğü Ramazan'ı kimseye bir şey söylememesi için de tehdit etti.
Kafasında üç saçma
Ramazan, 'Uykum var' diyerek hemen yattı. Oğlunun durumundan şüphelenen Gülşen Seyifoğlu, başındaki yara bandını çıkartınca, bir anda yaradan kan akmaya başladı.
Paniğe kapılan anne, oğlunu hemen aynı gece Devrek Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada çekilen röntgen filminde, başında üç saçma tespit edilen Ramazan, SSK Zonguldak Bölge Hastanesi'ne sevk edildi. Ameliyata alınan Ramazan, yapılan tüm müdahalelere rağmen önceki gün hayatını kaybetti.
Ramazan'ın ölümüyle Fatih İlköğretim Okulu yasa boğuldu. Ramazan, dün gözyaşları arasında ailesi ve okul arkadaşları tarafından Yeniköy'deki aile mezarlığında toprağa verildi.
Olayın televizyonlardaki şiddetle ilgili olduğunu öne süren ve bu türden dizilerin yayından kaldırılmasını isteyen Fatih İlköğretim Okulu öğretmenleri, M.K.'nın da 'Kurtlar Vadisi' dizisinin fanatiği olduğunu söyledi. Cumartesi günü gözaltına alınan, polise verdiği ifadede bir defa ateş ettiğini söyleyen 17 yaşındaki M.K. ise önceki gün çıkarıldığı nöbetçe mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


    http://www.radikal.com.tr/7343987343980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.