IDEF'te halaya tepki

IDEF-2007 Uluslararası Savunma Fuarı'nın açılışı dolayısıyla Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü emekli Korgeneral Aydın Şen ve...

ANKARA - IDEF-2007 Uluslararası Savunma Fuarı'nın açılışı dolayısıyla Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü emekli Korgeneral Aydın Şen ve Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar'ın evsahipliğinde bir resepsiyon düzenlendi.


Büyütmek için tıklayınız

Heyet, saldırı noktasına yaklaşık bir kilometre mesafedeki müzeye gitmek için Anafartalar Caddesi'nden geçecekti. Bombalı saldırının gölgesindeki resepsiyonda, herkeste hüzün hakimdi. Ulus'tan gelen sıcak bilgileri takip eden askerlerin de gergin olduğu görüldü. Olayla ilgili kendi aralarında bilgi alışverişinde bulunan askerlerin gerginliği, kızlı erkekli halk oyunları ekibinin zılgıt çekerek başlayan halayı üzerine had safhaya ulaştı. Bazı üst rütbeli subaylar bu durumdan duydukları rahatsızlığı yüksek sesle dile getirirken, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve beraberindeki kuvvet komutanları kısa bir süre sonra olay yerine gitme kararı aldı.