İdil'de bir yürüyüş olaysız bitti

İdil'de bir yürüyüş olaysız bitti
İdil'de bir yürüyüş olaysız bitti
İdil'de uzun zaman sonra ilk kez izin verilen bir yürüyüş olaysız bir şekilde sona erdi.

Şırnak'ın İdil ilçesinde Paris'te 3 PKK 'lı kadının öldürülmesini protesto etmek için Adile Naşit Caddesi üzerindeki Barış Parkında bir araya gelen bir grup kadın , çarşı merkezinde bulunan PTT şubesine doğru yürüyüşe geçti.

Ellerinde öldürülen 3 PKK'lının posterleri bulunan grup sık sık, "Şehit Namırın (Şehitler ölmez)", "Biji Serok Apo", "Selam selam İmralı'ya bin Selam" şeklinde sloganlar atarak çarşı merkezine kadar yürüdü.

PTT binasının önüne kadar gelen gruba polis müdahale etmedi. Burada bir basın açıklaması yapan grup, daha sonra oturma eylemi yaptı. Oturma eyleminin ardından Emniyet yetkilileri, kadınlara yolu açmaları yönünde ikazda bulundu. Grup yolu açarak daha sonra PTT binasına temsilci gönderip Fransa İstanbul Başkonsolosluğuna protesto faksı çekti.

Grup, faks gönderdikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı. İdil'de son yıllarda yapılan basın açıklamalarının hepsinde olaylar çıkmış ve karşılıklı çatışmalar yaşanmıştı. İlk kez bir yürüyüş ve etkinlik olaysız bir şekilde sona ermiş oldu.


  http://www.radikal.com.tr/111717211171722

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KORKULARIMIZI SAG DUYU İLE YENERİZ YASAKLARLA DEGİL - semi ekrem

  Toplumun ekseri istekleri makul görünür bizler devlet görüşüne halel getirecek olumsuzlukları bir güvenliçi zihniyeti ile davranış haline getirirsek bir çok istenmeyen göze hoş olmayan durumlarla karşılaşırız, göstericiler etrafa zarar verir güvenlikçiler ise topluma acı verir.Nihayetinde iki tarafında haksızlıgı karşısında korku vatandaşta daima belirginleşir bakınız idil de müdahale olmadı kıyamet kopmadı ne güzell..

  su soruyu sormaliyiz o zaman - keryil

  bu "olayli" eylemlerin hangilerinde polis gostericileri dagitmaya calisti, hangilerinde calismadi? hangilerinde eylemi engellemeye calisti? goreceksiniz ki devlet karismazsa cogu eylemden siddet middet cikmiyor. buna ilaveten o noktada eylem siddet dogurursa (ki bu da hic gorulmemis bir sey degil tabi ki) cok daha buyuk kamuoyunun bunu kinayacagini da belirtmek lazim. su anda dedesinden bebesine herkese bedensel zarar vermek pahasina bazi eylemlerin yapilamamasi icin ugras verildiginden dolayi bugun bircok kisi bir eylemde catisma varsa "acaba kendilerini mi savunuyorlardi" diye dusunuyor ister istemez, zira cogu eylemde siddetin cikis noktasi polisin mudahalesi. supheniz varsa son odtu eyleminin bulabildiginiz tum videolarini bulup bir izleyin. hayir ben link verecegim de bu sefer secip secip sadece belli acilari yolladin diyecekler, kendiniz arayip bulun o acidan.