İDO yöneticisinin evini soyanlar yakalandı

İSTANBUL - Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın danışmanı ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Yönetim Kurulu üyesi Fethi Turgut’un Maltepe’deki evinden geçen ağustosta yapılan hırsızlıkla ilgili 12 kişi gözaltına alındı.
Soygunla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü’nün gizlilik içerisinde yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Zanlıların susma hakkını kullandığı, ifade verenlerin ise evden çalınan miktarını hatırlamadıklarını söyledikleri öne sürüldü. Olayı ortaya çıkaran ihbar mektubununsa zanlılardan birinin yeğeni olduğunu söyleyen ve kendisi de zanlılar arasında bulunan Ahmet Tamer tarafından gönderildiği belirtildi. İhbarcının mektubunda Fethi Turgut’un evindeki hırsızlık olayının ‘düzmece bir seks ve içki alemi düzenlenerek’ yapıldığını, Turgut’un oğlunun içkisine uyuşturucu atıldığını söylediği ifade edildi. 
 CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal geçen aylarda Turgut’un evinin soyulmasıyla ilgili açıklama yapmış ve soyulan kasada 950 bin dolar, 280 bin Euro ve 2 kilo altın olduğunu ancak Turgut’un emniyete ve savcılığa verdiği ifadelerde paranın miktarını 200 bin dolar, 15 bin TL ve 500 gram altın olarak beyan ettiğini öne sürmüştü. Soysal, Turgut’un olaydan 10 gün sonra Emniyet’e şikâyette bullunduğunun açıklığa kavuşturulması gerektiğini söylerken, Turgut’un bu büyük birikime nasıl ulaştığının açıklanmasını istemişti. (Radikal)