İDO'dan, 'deniz bisikletli gençleri yolcumuz görmüş olabilir' açıklaması

İDO'dan, 'deniz bisikletli gençleri yolcumuz görmüş olabilir' açıklaması
İDO'dan, 'deniz bisikletli gençleri yolcumuz görmüş olabilir' açıklaması
Kumburgaz sahilinden açıldıkları deniz bisikleti ile kaybolan 5 gençle ilgili İDO'dan açıklama geldi.

İSTANBUL - İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Kumburgaz'da kaybolan 5 gencin deniz otobüsündeki yolcular tarafından görülüp kaptana ihbarda bulunulduğu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

"KAPTANA BİR İHBAR ULAŞMIŞTIR"

Yapılan açıklama şu şekilde:
"İDO’nun 17 Ağustos Pazar günkü, saat 17:00 Avşa kalkışlı Avşa-Marmara Adası-Yenikapı seferini yapan Kemal Reis-5 deniz otobüsünde, seyir sırasında, bir yolcudan geminin kaptanına bir ihbar ulaşmıştır. Yolcu tarafından, gemi personeli aracılığıyla kaptana iletilen bu ihbara göre, yolcular geminin açıklarında hareket eden bir şey gördüklerini, bunun içinde insan barındıran bir kayık yahut başka bir araç olabileceğinden şüphe ettiklerini bildirmişlerdir"

"HERHANGİ BİR BULGUYA RASTLAMAMIŞ" 

"Bunun üzerine, zorlu hava şartlarında gerçekleşen deniz yolculuğuna rağmen, kaptan gerek radar, gerekse, dürbün ve gözle tüm kontrollerini gerçekleştirmiştir. Kaptanın yaptığı kontrollerde herhangi bir bulguya rastlamamış, bunun üzerine kaptan, yolcuların yaptığı ihbarı esas alarak, derhal Kıyı Emniyeti’ni, bağlı sektör Marmara’yı 14. Kanal’dan aramış, bulundukları koordinatı ve ihbar edilen olayın mevkiini bildirmiştir, ihbarın alındığının teyidini yapmıştır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur" 

VALİ MUTLU: BUGÜN DE ARIYORUZ

Öte yandan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, Kumburgaz'da kaybolan 5 genci arama çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Mutlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "4 gündür yoğun aramalarımıza rağmen bulunamayan gençlerimiz için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Allah'tan ümit kesilmez, ailelerimize sabırlar. Marmara'da kaybolan 5 gencimizi, bugün de 1 helikopter 1 uçak 4 Sahil Güvenlik 3 Deniz Kuvvetleri Komutanığı gemisi ve diğer birimlerle yoğun arıyoruz" dedi.