İdris Bal partisinden istifa etti

İdris Bal partisinden istifa etti
İdris Bal partisinden istifa etti
Kütahya Milletvekili İdris Bal, kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi'ndeki görevinden istifa etti.

RADİKAL-Kütahya Milletvekili İdris Bal, kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi'ndeki tüm görevlerinden istifa ettiğini söyledi. Bal, TBMM 'de basın toplantısı düzenledi. Türk siyasetine 2011 genel seçimleriyle girdiğini belirten Bal, AK Parti 'den ayrıldıktan sonra bir kısım insanların siyasetten vazgeçmemesini istediklerini belirterek, "DGP'yi kurduk ve baskılara maruz kaldık. Siyasette kaypaklık, korkaklık, ilkesizliğin diz boyu" dedi. 

Kendisinin yalnız bırakıldığını ve kendisini yalnız bırakanları millete ve Allah'a havale ettiğini belirten Bal, "7 çocuğum var, ben zengin değilim. İnsanlar tek tek kaçtı ya da kaçırıldıklarını gördüm. Benim açımdan Türk siyasetini çok iyi görme anlamında bir tecrübeydi.Türk siyasetinde de Türk toplumunda da kaypaklık gördüm. Bu insanlarla nereye kadar gideceksiniz? İstifa ederken de parti kurarken de hiçbir hesap yapmadım. Demek ki küçük hesaplar yapmak lazımmış. Hem parti başkanlığından hem tüm parti ile alakalı görevlerimden istifa ediyorum. Hiçbir hesabım yoktur. Benden bu kadar. Kurduğum partiden istifa ediyorum" ifadeleri kullanıldı