İdris Naim Şahin istifa etti

İdris Naim Şahin istifa etti
İdris Naim Şahin istifa etti
Eski İçişleri Bakanı, AKP Milletvekili İdris Naim Şahin istifa etti.

 

ANKARA - ESKİ İçişleri Bakanı ve Ordu milletvekili İdris Naim Şahin, Ak Parti 'den istifa etti. İdris Naim Şahin, TBMM Başkanlığı ile Ak Parti Genel Merkezi'ne gönderdiği istifa , dilekçesinde, "Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden, zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

İdris Naim Şahin dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

* 'Kurucuları arasında yer aldığım partimiz, güzel ülkemizde pek çok değişim ve dönüşüme imza atmış, çok önemli kalkınma hamlelerini gerçekleştirmiştir. Bu başarı hikayelerinin bir yerinde olmaktan, yakınmadan hep yakın olmaya ve yük almaya özen göstermiş olmaktan dolayı sevinç ve gurur duymaktayım.

* Ne var ki son dönemde artan bir şekilde ülke ve millet varlığı çıkarları ile uyuşmayan; milli değer, anlayış ve duyarlılıklarla örtüşmeyen; ulusal bütünlüğü güçlendirici olmayan söylem, politika ve uygulamalara tanık olunmaktadır.

* Yerel ve genel politikaların oluşumunda ve uygulanmasında, ortak akıl ve toplumun samimi istek ve beklentilerini dikkate almak yerine özel akıllı kişiler ve/veya sorgulanabilir anketlere itibaren bir yöntem tarzının benimsendiği görülmektedir. Hükümet etmede, niyetlerinden emin olunmayan bürokratik ve politik dar bir oligarşik kadronun tavsiye, yönlendirme ve etkinliğinin tercih edildiği anlaşılmaktadır. Bölücü terör örgütünün unsurlarıyla yürütülen, ancak milli vidan ve haysiyeti inciten ve mevzu hukuku zorlayan sürecin çözüm özelliği- belki istenmeden-çözülme hayalcilerine fırsat ve olanak sağlar duruma evrilmiştir. Hükümet etme, kuşkusuz milleti ve devleti en iyi şekilde yönetmedir. Devlet kurumlar, kurallar ve ilkeler bütünüdür ve bunlarla değer ve güç taşır.

* Ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için bir dönem birlikte ve başarılı görevler yaptığımız güvenlik (emniyet) teşkilatımızın fedakar ve vefalı personeline yönelik son günlerdeki uygulamalar ile bağımsız yargı ve tarafsız mensupları hakkındaki düzenleme ve değerlendirmeler; akıl, hukuk ve adalet anlayışı ile izah olunamamaktadır.

* Tüm bu politika ve uygulamalar ne yazık ki toplumda hasmane ve ayrıştırıcı duyguları beslemekte, güven azalmasına neden olmakta, bazı gözlerde yaşa ve gönüllerde kırgınlığa dönüşmektedir. Herşeye rağmen, aziz milletimizin ve devletimizin büyüklüğüne ve geleceğine yürekten inanıyorum. Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden, zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum. Kaderde yeniden birlikte çalışma imkanının olabilirliği arzusu ile helallik diliyor, yüce Allah'ın yardımcımız olması duasıyla partime saadetler ve başarılar diliyorum.'

(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1168010116801011

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne kadar sevindim - gundi ghandi

  İdris naim şahin'in içinde bulunduğu bir partiyi savunmak gerçekten zor oluyordu. O yüzden bugün çok mutluyum.

  bravo idris bey - merenguer

  akp de ki tek sevdiğim isimdir. lütfen hatırlayın içişleri bakanlığından ayrılınca tekmil pkklı terörist bayram etmişti. türk siyasetinin daha var çok idris naimlere ihtiyacı var.

  İdris Naim - Canbaba68

  Zerre kadar sevmediğim bu komik adamdan muhteşem tespit "Yerel ve genel politikaların oluşumunda ve uygulanmasında, ortak akıl ve toplumun samimi istek ve beklentilerini dikkate almak yerine özel akıllı kişiler ve/veya sorgulanabilir anketlere itibaren bir yöntem tarzının benimsendiği görülmektedir. "

  manidar - kadın vatandaş

  eski ve yeni bakanların, eski milletvekillerinin ve cemaat adı altındaki topluluğun bunca zaman bunları destekleyip her türlü meyvesini yiyip gemi su almaya başlayınca terk etmeleri bile ayrı birer dava..

  Taklacı - Atlibattal

  ANAP'a kurulan tuzak gibi şimdi de AKP'den taklacıları birer birer takla attırılarak partiden ayrılmaya çalışarak Tayip Erdoğan'ın sonunu Menderes gibi yapmayı planlıyorlar.Tayip Erdoğan meydan meydan dolaşıp urgan polemiği yapıyordu,tehlike çok büyük ve ensesinde,eminim bu taklacıların ellerine fırsat geçtiğinde ilk urganı T.Erdoğan'ın boyuna bağlamak için can atıyorlar.

  örnek bakan - xêwna mêlle

  biri idris naime bakan olmadığını hatırlatsın:) hem siyasetiniz hem siyaset adamlarınız ne kadar da sığmış oysa.siyasi ahlakınız bile yok kendi içinizde bile düşene bir tekme vurma derdindesiniz umarım en büyük tekmeyi bu halktan yersiniz zira bıktık sizdenn

  MHP değil İP - Rozdemir33

  Şimdi herkes İ.N.Şahin'in MHP'ye geçeceği tahmin ediliyor.Yanılıyorlar,İ.N.Şahin fikirlerine daha çok yakın olan İP'e giider.Ortak noktaları MHP'den daha çoktur.Mesela Kürt sevgisi(!)