İETT otobüslerine ücretsiz internet

İETT otobüslerine ücretsiz internet
İETT otobüslerine ücretsiz internet
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, modern ve akıllı yeni İETT otobüslerinde artık Wireless ile ücretsiz olarak internete girilebileceğini ve cep telefonlarının şarj edilebileceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Beylikdüzü'nde gerçekleştirilen törende 100 yeni otobüs daha hizmete alındı. Kadir Topbaş, otobüslerden bazılarının Wi-Fi’li olduğunu, akıllı otobüs dönemine geçildiğini söyledi. Telefon şarj etmek için cihazlarda bulunan otobüsler, dün trafiğe çıktı.

Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt’ta hizmet verecek 100 yeni otobüs dün törenle İETT’nin filosuna katıldı. Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı katıldı.

Beylikdüzü halkının da yoğun ilgi gösterdiği törende açıklama yapan Kadir Topbaş, İETT filosuna katılan otobüslerin bölgenin ulaşımında önemli bir görev üstleneceğini belirtti. Akılı otobüs dönemine geçildiğinin altını çizen Topbaş, otobüslerden bazılarında Wi-Fi hizmeti verileceğini ve vatandaşların telefonlarını şarj edebileceğini kaydetti.

Ulaşımın şehrin gelişmişliğinde önemli bir ölçüt olduğuna vurgu yapan Topbaş, Wİ-Fİ’li otobüslerin de tanıtımını da yaptı. Topbaş, “Şu anda İstanbul’da devreye soktuğumuz bir özelliği akıllı otobüsler olması. Bu otobüslerin bir özelliği internete girebilme imkanı veren sosyal medyayı takip edebilme imkanı veren bir sitem ağı oluşturduk. Ayrıca telefonları şarj edebilecek bir sistem getirdik. Hızlı şar dediğimiz bir sitemle telefonlar şarj edilerek İstanbul’a zaman kazandıracak.” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/116052111605213

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Istanbul Türkiye olmamali - impfreshprince

  Keske bu gibi yeniliklerinizi istanbul disinda herhangi bir Anadolu Sehri icin yapsaydiniz, mesela Diyarbekirde, Erzurumda, Mersin, Kayseri vs. vs. Her Yenilikleri Istanbula, Olympiadlari Istanbula, Yolari Istanbula.. Hem o güzl sehri mahv ediyorsunuz hem türkiye genelin kayde almiyorsunuz. Her gelismis ülkelerde bir ülkenin deyisik ve farkli merkezleri vardir. Ve siz herseyi istanbul üzerinden yaparsaniz, ülke gelisimine yarari olmaz. Ve en önemlisi Kadir Topbasin hic isi kalmadimi da otobüslerin wifi destekli olmalarini basina tanitiyor. Bütün is bitti bi bu kaldi.

  Haber - vancetti

  Olmuyor be Radikal, habermi bu şimdi?, balık istifi otobüste İnternet!. Sen övüyorsun. Almanya'da yaşıyorum. Bu orada haber olsa insanlara dalga geçer. Seçim propagandasının bir parçası oluyorsunuz. Keşke vekil aylıklarının sessiz sedasız 10 bin liradan 20 liraya çıkartıldığını da haber yapsaydınız.

  güldüm - VeliTalim

  Ayranı yok içmeye, taht-ı revanla gider... Şehir ulaşım probleminden yaşanmaz hale gelmiş teselli olsun diye internet. Allahtan böyle şeyler oy kazandırmıyor. İyi şeylerde oluyor demeye hevesli bi iki arkadaşım var onlarla dalga geçmek için iyi. Yoksa halkın çoğunun internetten haberi yok, ülkenin yarısı aç geziyor. Bir gün gelecek bu insanlar bu yüzlerine maharet gibi sunduğunuz, gözümüze soktuğunuz icraatların hepsinin kendi cebinden çıktığını iyice idrak edecek. Şu anda biri çıkıp dese, ulaşım yetersizliğinden helak olduk sen gidip buna para harcayacağına otobüslere internet için mi harcadın o vergi paralarını diye verecek cevabınız var mı ?