İftar yemeğini taradılar: Biri çocuk iki kişi öldü

GAZİANTEP - Evinde iftar yemeği veren muhtarın evine yapılan silahlı baskında biri dokuz yaşında çocuk iki kişi öldü, 12 kişi yaralandı.
Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Yukarıbilenler köyünde muhtar Hamit Yıldırım yakınlarına iftar verirken evinin bahçesine bir grup tarafından otomatik av tüfekleriyle ateş açıldı. Saldırganların silahlarından çıkan kurşunlarla aralarında çocuklarında bulunduğu 12 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Ambulanslarla İslahiye ve Gaziantep’teki hastanelere kaldırılan yaralılardan 26 yaşındaki Şevket Yıldırım ve dokuz yaşındaki Şeyhmuz Yaşar kurtarılamadı.
Olaydan sonra köye sevk edilen jandarma birlikleri operasyon başlattı. Operasyon doğrultusunda aralarında eski köy muhtarı Haydar Can ve ismi öğrenilemeyen 14 yaşındaki oğlunun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Muhtarlık seçimi nedeniyle meydana geldiği öne sürülen olayda ölen Şevket Yıldırım ve Şehmuz Yaşar köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
Köy Muhtarı Hamit Yıldırım, “Misafirlerimle iftar ettik. Birkaç yerden ateş edilmeye başlandı. Sabah eski muhtar Haydar Can’ı tanımadığım kişilerle gördüm. Saldırıyı bunlar yapmış olabilir” dedi. (dha)