İftarda çadır yok erzak paketi var

Ramazana hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl sadece üç noktada iftar çadırı kuracak, 11 noktada ise araçlarıma yemek dağıtacak.

İSTANBUL - Ramazana hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl sadece üç noktada iftar çadırı kuracak, 11 noktada ise araçlarıma yemek dağıtacak.
Büyükşehir Belediyesi bu yıl önceki yılların aksine sadece Avcılar ve Beyazıt meydanları ile Merter'de Tekzen'in bulunduğu alanda iftar çadırı kuracak. 11 ayrı noktada ise belediyeye ait büyük araçlarda iftar paketleri dağıtılacak. Ramazan ayı boyunca belediye yemek üretim tesislerinde toplam 1 milyon 500 bin kişilik yemek üretimi yapılacak. Günde 50 bin kişiye verilecek iftar paketlerinde pilav, et-tavuk, hurma, zeytin, peynir, tatlı, paket su ve paket ekmek yer alacak. Bu çalışmalar için 150 personel ve 50 araç istihdam edilecek. İftar yemeği verilecek bölgeler şöyle: "Aksaray Metro önü, Eminönü İskele önü, Beşiktaş Meydanı, Kadıköy Meydanı, Mecidiyeköy Meydanı, Şirinevler Meydanı, Bakırköy Meydanı, Karaköy Meydanı, Avcılar Meydanı (çadır), Büyükçekmece Meydanı, Taksim Meydanı.


    http://www.radikal.com.tr/7589867589860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.