İGDAŞ: Doğalgaz kesintisi yok

İGDAŞ, İstanbul'da doğalgaz kesintisinin söz konusu olmadığını belirterek, "Kara teslim olmayan tek kurum İGDAŞ" açıklaması yaptı.

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ), İstanbul'da doğalgaz kesintisinin söz konusu olmadığını belirterek, "Kara teslim olmayan tek kurum İGDAŞ" açıklaması yaptı. İGDAŞ'ın konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:
"Son yılların en şiddetli kış günlerinin yaşandığı İstanbul'da, doğalgaz, kara teslim olmadı. İGDAŞ ekiplerinin geceli gündüzlü ve özverili çalışmaları sayesinde, İstanbul'un hiçbir yerinde doğalgaz kesintisi meydana gelmedi. Ancak, bazı bölgelere elektrik verilemediği için ısınmada problemler yaşandı.
İstanbul'da 8 bin kilometrelik doğalgaz şebekesini haftanın 7 günü 24 saat kontrol altında tutan İGDAŞ ekipleri, kentin yaşadığı olağanüstü kış şartlarında da üzerlerine düşen görevi yerine getirerek, İstanbullular'ın mağdur olmaması için elinden geleni yapıyor. Dün bütün gün boyunca şiddetli bir şekilde yağan karın İstanbul'da hayatı felç etmesiyle beraber en yüksek derecede alarm durumuna geçen İGDAŞ ekipleri, elektrik idaresinden kaynaklanan problemlerin doğalgaza yansımasından ortaya çıkan sorunları çözmeye çalışıyor."
Açıklamada, doğalgazla ilgili herhangi bir sıkıntısı olanların '187 Doğalgaz Acil' hattını aramaları istendi.