Iğdır'da polis aracına saldırı: 13 polis şehit oldu

Iğdır'da polis aracına saldırı: 13 polis şehit oldu
Iğdır'da polis aracına saldırı: 13 polis şehit oldu
Iğdır'da, sınır kapısında görevli polisleri taşıyan servis aracının geçişi sırasında 1 ton patlayıcı kullanılarak yapılan saldırı sonucunda 13 polis şehit oldu.

RADİKAL - Iğdır'da Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polis memurlarını götüren servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin, Aralık ilçesine bağlı Hasanhan Köyü yakınlarından geçişi sırasında PKK 'lılar yola önceden döşedikleri yaklaşık bir ton bombayı uzaktan kumanda ile patlattı. Korkunç saldırıda 13 polis şehit oldu.

Iğdır'dan Nahcivan'a açılan Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan polisleri taşıyan servis minibüs ile korumaları taşıyan otomobil, bugün sabah erken saatlerinde tuzağa düşürüldü. Geçen 27 Ağustos'ta servis minibüsüne yapılan saldırıda bir polis memurunun yaralanmasının ardından, servis minibüsüne Özel Harekat polisleri koruma vermeye başladı. Bu sabah Iğdır'dan hareket eden servis minibüsü ile koruma görevi yapan koruma otomobili, saat 07.30 sıralarında Aralık ilçesine bağlı Hasanhan Köyü yakınlarından geçerken, PKK'lılar yola önceden döşedikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdi.

Dargeçit'te polise saldırı: 4 yaralı

Yaklaşık bir ton olduğu değerlendirilen bombanın infilak etmesiyle birlikte araçlar havaya uçup parçalanırken ortalık kan gölüne döndü. Minibüste ve otomobilde bulunan 13 polis şehit oldu.

Olayın duyulmasıyla birlikte bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk anda yaralı olan bir polis, ambulansla Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, ancak o da kurtarılamadı. Şehitlerin cenazeleri de Iğdır'a getirildi.

Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlattı.

(DHA - AA)