İHA muhabiri İsmail Güneş'in evinde umutlu bekleyiş

İHA muhabiri İsmail Güneş'in evinde umutlu bekleyiş
İHA muhabiri İsmail Güneş'in evinde umutlu bekleyiş
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, BBP helikopterinin düştüğü alanda İHA Muhabiri İsmail Güneş'in olmadığı açıklaması, askerliğini komando olarak yaptığı bildirilen Güneş'in ailesinde yeni bir umut yeşermesine neden oldu. Eşi Yasemin Güneş, "Hayırlı bir haber bekliyorum. Olay yerinde bulunamamış olması yaşıyor olabileceği ümidimizi artırdı." dedi


BBP Genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinde bulunan ve kazayı Türkiye'ye 112'yi arayarak duyuran İHA Sivas Muhabiri İsmail Güneş'in kaza yerinde bulunamadığının açıklanması, sabah saatlerindn bu yana taziye ziyaretlerinin kabul edildiği evinde yeni bir heyecan yaşanmasına neden oldu.

Bakanının açıklamasından 15 dakika önce durumdan haberden olan 28 yaşındaki eşi Yasemin Güneş, "Bulunamamış olması, yaşıyor olabileceği yolundaki umutlarımızı artırdı. Yine de her türlü sonuca hazırlıklıyız. Ben özellikle de meslek arkadaşlarından müjdeli bir haber bekliyorum. Ama ölü ya de diri bulunması bizim için çok önemli. Çünkü kayıp halde olması ve bulunamaması bizi daha çok yaralar. Büyük bir endişe içerisinde bölgeden gelecek iyi haberleri bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Askerliğini komando olarak yapmıştı

İHA Muhabiri İsmail Güneş, askerliğini güneydoğuda komando olarak yapmıştı. 1994-95 yılları arasında asker olan Güneş, bir operasyon sırasında yaralanıp hastanede tedavi görmüştü.

1975 doğumlu olan İHA Muhabiri İsmail Güneş, lise yıllarında taekwan-do dersleri aldı. Liseyi bitirdikten sonra, acemi askerliğini Isparta Eğridir Dağ Komando Tugayı'nda yapan Güneş, daha sonra güneydoğuya destek için gönderilen birlikler içerisinde yer alarak Siirt ve Hakkari bölgesinde arazi arama tarama çalışma faaliyetleri ve terör örgütü PKK ile girilen çatışmalarda yer aldı.

Güneş, bu çatışmalardan birinde iki arkadaşını şehit verirken, kendisi de yaralanarak bir süre hastanede tedavi gördü. Vatani görevini yaptığı dönemde sınır ötesine düzenlenen operasyonlarda da görev aldı. Dağdaki yaşam koşullarına alışık olan Güneş'in, helikopter kazasından yaralı kurulduktan sonra, yardım gelmemesi üzerine kendi çabasıyla sığınacak bir yer aramış olabileceği üzerinde duruluyor