İhale bağlamak için Emniyet'e cep mi gitti?

Kamuya ait ihalelere fesat karıştırmakla suçlanan aralarında Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nun iki kardeşinin de bulunduğu zanlıların bir ilçe Emniyet Müdürü'ne ihale bağlamak için cep telefonu hediye ettiği iddia edildi.

ERZURUM - Kamuya ait ihalelere fesat karıştırmakla suçlanan aralarında Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nun iki kardeşinin de bulunduğu zanlıların bir ilçe Emniyet Müdürü'ne ihale bağlamak için cep telefonu hediye ettiği iddia edildi. İddialara göre zanlılardan biri telefonla görüştüğü ilçe emniyet müdüründen ihalenin çıkıp çıkmadığını öğrenmek istiyor. Ardından da telefonu bırakıp bırakmadıklarını soruyor. Emniyet Müdürü kendisine bırakılan bir şey olmadığını söylüyor.
Kars, Ardahan ve Erzurum'da 19 Aralık 2006'da eşzamanlı olarak gerçekleştirilen 'Şafak' operasyonunda yakalanan 19'u tutuklu 55 kişi 26 kamu ihalesinde siyasi nüfuz kullanmakla suçlanıyor. Sanıklar arasında Kızılay Derneği Kars Şube Başkanı İsmail Medet Alibeyoğlu, müteahhit Yusuf Alibeyoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yağcı'nın kardeşi Yücel Yağcı, oğlu Erol Yağcı ile yeğeni Bülent Yağcı da bulunuyor.