İhaleyle kedi alınacak...

Nesli tükenmek üzere olan Van kedilerine yönelik projelere bir yenisi eklendi. Evlerinde kedi besleyenlere 50 YTL'lik yardım yapan Van Valiliği, bu uygulamayı bitirip, özel sektörü devreye sokuyor.

VAN - Nesli tükenmek üzere olan Van kedilerine yönelik projelere bir yenisi eklendi. Evlerinde kedi besleyenlere 50 YTL'lik yardım yapan Van Valiliği, bu uygulamayı bitirip, özel sektörü devreye sokuyor. Yeni proje kapsamında girişimcilere Van Kedisi Üretme Çiftliği kurması için destek verilecek. Üretim yapmak istemeyen vatandaşların kedileri ise ihaleyle satın alınıp üretim çiftliklerine dağıtılacak.
Van Valisi Niyazi Tanılır, projeyle ilgili olarak şöyle konuştu: "Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde 100 kadar Van kedisi var. Ama üniversitedeki kedi evinde Van kedisi ile ilgili akademik çalışmalar yapılıyor. Bu yüzden bu kedilerin bize verilmeme durumu var. Projemiz kapsamında üretim çiftliği kurmak için başvuracaklara kedi bulup vereceğiz. Bizim daha önce hazırladığımız bir projeyle kedi sahiplerine para ve mama yardımı yapıyorduk. Kayıtlı 71 kedimiz var. Kedi sahibi isterse kendisi üretim yapabilir. Ancak eğer üretim yapmak istemezse onlardan kedileri ihaleyle satın alıp üretim yapacak girişimcilere dağıtacağız."


    http://www.radikal.com.tr/7432317432310

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.