İhbar eden sevap kazanır!

Trabzon Müftüsü Nuri Güneş, polis ve jandarmanın 155 ve 156 numaralı telefonlarını arayıp, olayların çözümüne katkıda bulunların sevap kazandıklarını, bir olayı bildiği halde haber vermeyenlerin ise suçun faili kadar günah sahibi olduklarını söyledi.

TRABZON - Trabzon Müftüsü Nuri Güneş, polis ve jandarmanın 155 ve 156 numaralı telefonlarını arayıp, olayların çözümüne katkıda bulunların sevap kazandıklarını, bir olayı bildiği halde haber vermeyenlerin ise suçun faili kadar günah sahibi olduklarını söyledi.
Toplum huzuru açısından, herkesin güvenlik güçlerine yardımcı olması gerektiğini vurgulayan Güneş, "Bir süre önce Jandarma Alay Komutanlığı'na misafir oldum. 156 ihbar telefonuna 20'ye yakın telefon geldi. Fakat ihbarların sadece ikisi doğru çıktı. Asılsız ihbarlarla güvenlik güçlerini veya toplum hizmeti için çalışan kurumları meşgul etmek, gereksiz masraflara yol açmak ve devleti zarara uğratmak günahtır" dedi. Güneş, şahitlikten kaçınılmaması için de çağrıda bulunarak, "Dinimiz, şahitlikten kaçınmamayı emreder" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7365977365970

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.