İhbar var ama ceset yok

Polise ihbar mektubu yazan 17 yaşındaki bir genç kız, ablasının beş yıl önce doğurduğu gayrimeşru bebeğin, aile...

İSTANBUL - Polise ihbar mektubu yazan 17 yaşındaki bir genç kız, ablasının beş yıl önce doğurduğu gayrimeşru bebeğin, aile meclisi kararıyla öldürüldüğünü bildirdi. Poliste suçlarını itiraf eden aile fertleri, savcılıkta ise reddetti. Bebeğin cesedinin bulunamaması üzerine savcılık, sanıkları delil yetersizliğinden serbest bıraktı.
Beykoz Çavuşbaşı Köyü'nde oturan E.P., polise gönderdiği mektupta ablası Gülsen Parlak'ın 1996'da ilişkiye girdiği bir erkekten dünyaya getirdiği çocuğun, babası Maksut, annesi Hatice, ağabeyi Turan ve diğer ablası Ayten Parlak'ın kararıyla diri diri gömüldüğünü iddia etti. Gözaltına alınan aile üyeleri polise verdikleri ifadede suçlarını itiraf etti. Bebeğin gömüldüğü öne sürülen Çavuşbaşı Yukarı Baklacı mevkiinde yapılan aramalarda ise cesede rastlanmadı. Beykoz Adliyesi'ne sevk edilen aile üyeleri savcıya verdikleri ifadede ise bebeğin ölü doğduğunu ve gömdüklerini söyledi.
Sanıklar olayın gerçekleştiğine ilişkin somut bir delil bulunmadığı gerekçesiyle savcılıkça serbest bırakıldı. Polis yetkilileri, E.P.'nin ise halen kayıp olduğunu söyledi.