İHH Başkanı: İsrail'in tazminatı en az bir milyar dolar olmalı

İHH Başkanı: İsrail'in tazminatı en az bir milyar dolar olmalı
İHH Başkanı: İsrail'in tazminatı en az bir milyar dolar olmalı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, "Sadece şehitler değil, ağır yaralı, yaralı, bütün katılımcılar, hepimiz tazminat alacağız ama can yakıcı bir tazminat alacağız" dedi.

MUŞ - Muş Alparslan Üniversitesi'nin (MŞÜ) " Türkiye Buluşmaları" etkinliği kapsamında İlahiyat Fakültesi'nde düzenlediği "Küresel Sorunlara ve Dayatmalara Karşı İslami Duruş" konulu konferansta, İsrail 'in Mavi Marmara baskınına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, bu ülkenin dilediği özrün dünyada Türkiye'nin bir zaferi olarak görüldüğünü söyledi.

Yıldırım, İsrail ile "güven" kelimesinin yan yana gelemeyeceğini, tarihinde de bu ülkenin güvenilmez olduğunun görüldüğünü savunarak, "Fıtratları, yetişme tarzları bu. Adamları suçlamayacaksın, çocukluktan böyle yetişmişler. Sen kendini suçlayacaksın. Bunun böyle olduğunu bildiğin halde güvenirsen, suçlu sensin" diye konuştu.

"CAN YAKICI BİR TAZMİNAT ALACAĞIZ"
İsrail'in Mavi Marmara mağdurlarına ödeyeceği tazminata da değinen Yıldırım, şunları kaydetti:

"İsrail diyor ki, 'tazminatı en alttan verelim.' Biz tazminat alacağız arkadaşlar, 'almayacağız' demiyoruz. Hem de sadece şehitler değil, ağır yaralı, yaralı, bütün katılımcılar, Mavi Marmara, İHH, hepimiz tazminat alacağız ama can yakıcı bir tazminat alacağız. Bir devlet, var olan bütün savaş gemilerini dünyanın gözü önünde üzerimize gönderdi. Ne 1,5 milyon doları, alınması gereken en az bir milyar dolardır."

Dünyanın dört bir tarafında Müslüman kanının aktığını ve buna seyirci kalındığı dile getiren Yıldırım, bunların yanında bazı Müslümanların da kendi dininden olanları öldürdüğünü söyledi.

Akademisyen ve öğrencilerin izlediği konferansın sonunda MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, İHH Başkanı Bülent Yıldırım'a plaket sundu. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/1132655113265512

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sayın fkont - bisushuzurver

  Size dayatılan üç seçenekten birini seçmekten başka düşünebildiğiniz hiç bir şey yoksa, zaten akpye oy vermeye devam ediniz. Ama şunu bilin ki, bir insan hem suriyedeki kıyımları hemde erdoğanı aynı anda protesto edebilir. Ve şunu da bil ki, atatürkçü samimiyetsizler, milliyetçi samimiyetsizler, dinci samimiyetsizler haricinde seçenekleri de var bu toplumun. Ne zaman ki samimiyetsizler gölge etmeyi bırakır, işte o zaman samimi olanın neyci olduğu hiç umrumuzda olmaz. Ama bil ki, çarkı olmak için uğraşıp didindiğin cemaat, içlerinde en samimiyetsizleri, en çok gölge edeni.

  10 Milyar dolar - tahtasiz

  Sayin Bülent Yildirim, yanlis bilmiyorsam islamiyette, bir iyiligi kendin icin istiyorsan baskasi icinde 10 katini istemelisinki o zaman gercek müslüman olabilesin. Yani 10 Milyar Dolar. Kemikleri bulunan iki kardes icinde bunu dile getirebilmelisin. Iste o zaman dininin gerektirdigini yerine getirmis oluyorsun.

  pere.. - morongil

  Diyorki; benimde almam lazım, İHH da alması lazım. Hani kutsal bir amaç için gitmiştiniz. şehit olmaya gitmiştiniz. Hani israil şeytandı, lanetliydi. parası midene inince rahatsız olmayacakmısın? Din simsarlarının samimiyetsizliği beni öldürecek:)

  bu borç öde öde bitmez - lorinsönmez

  türkiyenin ödemesi gereken tazminatlar ne kadar acaba. ben kabaca bir hesap cıkardım sittin sene de ödese bitmez. cukurlarda bulunan insan kemiklerinin asit kuyularının hesabını versinler önce.

  Radikal yorumcularına lakap buldum:solcu yobazlar - fkont

  Ey yobaz kardeşlerim siz bu kafa ile ancak kendinizi sollarsınız cahil, yobaz,dinci dediğiniz insanlar bile sizi çoktan geçtiler. Ölen insanlara bile hakaret ediyorsunuz. Şimdi soralım Tayyip Erdoğan gitsin peki kim gelsin Kılıçdaroğlu'mu gelsin adam aleviyim bile demeye korkuyor Bahçeli'mi gelsin adam Kürtlere hakaret etmekten başka bir şey bilmiyor. Tayyip düşmanlığı adına İsrail'e Esata bile sempati duyar oldunuz. Son bir husus AVM deyip duruyorsunuz delikanlıysanız gitmezsiniz tabi delikanlıysanız.

  Faili malum - vancetti

  Kaçırılarak öldürülen faili malum iki kardeşe ulaşılmış. Siz kaç milyar dolar ödeyeceksiniz bu ailelere?. Bence tazminatı bu insanları oraya yollayanlar ödemeli.

  Faili malum - vancetti

  Kaçırılarak öldürülen faili malum iki kardeşe ulaşılmış. Siz kaç milyar dolar ödeyeceksiniz bu ailelere?. Bence tazminatı bu insanları oraya yollayanlar ödemeli.