İhsan Eliaçık'tan malvarlığını soran polise ilginç yanıt

İhsan Eliaçık'tan malvarlığını soran polise ilginç yanıt
İhsan Eliaçık'tan malvarlığını soran polise ilginç yanıt
İslamcı yazar İhsan Eliaçık polislerin mal varlığı tartışmasıyla ilgili soruya 'bir kedim bile yok' yanıtı verdi.

İslamcı yazar İhsan Eliaçık'ın evine polislerin mal varlığı araştırmasıyla ilgili kağıt bıraktığı öğrenildi. Eliaçık, soruya "Bir kedim bile yok" cevabını verdiğini söyledi.

Anti Kapitalist Müslümanlar’ın lideri İhsan Eliaçık, Hürriyet Dünyası'na yaptığı açıklamada home-ofis olarak kullandığı Fatih ’teki adresine dün polislerin geldiğini ve mal varlığı araştırmasıyla ilgili bir kağıt bıraktıklarını belirterek, “Bıraktıkları numaradan aradım. ‘Beni aramışsınız dedim.’ Onlar da bir mahkeme ile ilgili olarak böyle bir araştırma yapıldığını söylediler. Bana 10 soru sordular. Evin var mı, araban var mı, nasıl geçiniyorsun, üstüne kayıtlı taşınmaz var mı gibi. Ben de onlara ‘Bir kedim bile yok’ dedim.

TWİTTER 'DAN DUYURDU

Eliaçık twitter hesabından konuyla ilgili şu mesajı paylaştı:

@ihsaneliacik: "Mal varlığı" araştırması yaptırıyor muktedir. Polisler gelmiş neyin var neyin yok diye soruyor,çok şaşırdılar ama, bir kedim bile yok!


  http://www.radikal.com.tr/1144492114449216

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ihsan eli açık gibi olsa her dinci. - okkes cavus

  eli açığa mal varlığı soranlar, devlet içindeki dincilere de soruyorlarmı acaba. bu durum işinden attırılan gazetecilerin duruma benzedi. eli açık çok güzel cevap vermiş, bu söz gidin araştırılması gerekenleri araştırın ülkede neler oluyor demektir bir anlamda......

  Paran olsaydı halk olamazdın hocam. - mavi ve beyaz

  Sevgili hocam senin kedin bile yok ama vicdanın var haysiyetin var şerefin var daha ne olsun.Ne demiş Arthur Schopenhauer ''Dünyanın en yoksul insanı, paradan başka hiçbir şeyi olmayandır''

  nede olsa özel teşebbüs - genco940

  Bir ülkede en önemli sanayi dalını piyasa itibarını göze almadan davul zurnayla tetkike yedi düvele reklam ediyor, borsa değerini bir günde 600 milyon veya milyar düşürüyor, alış veriş yapmayalım diyenleri kemirici olarak niteliyorsan, Hocaya mal mülk sormuşun ne yazar. Nereden buldun yasasını kaldırıp kendilerini garantiye alanları bir tetkik etsenize bakalım ne çıkacak.

  Kedi almak icin de Tayyip Erdogan'dan izin alaminiz gerekiyor - radi11

  Ileri demokrasi budur. Yukaridaki adama yan bakmak yok. Yoka kedi medi yok. herseyin gider.

  maşallah - likapa

  ne kadar çok hocasever oldunuz maşallah:)arada bir maaşallah, inşallah sözcükleri de serpiştirin hocanızın hoşuna gider.düşmanımın düşmanı dostumdur düstürü yani:)

  Bizim De Yok Hocam - berkayhür

  Yalnız KYK'ya 10bin TL, SGK'ya bin TL borçlarımız var. Bu arada zorunlu askerlik de var. Yani bir tuhaf döngü, çalış para kazan öde diyor devlet ama önce 6 ay kurşun sık, yat kalk sürün diyor. Senin kedin bile yok ama bizim dermanımız kalmadı hocam.

  tek çözüm millet - likapa

  ne kadar uğraşırsanız uğraşın ihsan eliaçıktan size bişey çıkmaz.boşa çabalıyorsunuz.onu piyasaya sürenler bile çoktan anlamışlardır bişey çıkmayacağını siz hala ümit peşindesiniz. abdullatif şeneri de aynı sürdüler piyasaya noldu fosss.zorlamayla siyaset olmaz. yalancının mumu yatsıya kadar yanar bilmez misiniz.milletle kucaklaşın milletle, tek çözüm bu.