İhsan Özkes: Hayri İnönü'ye iki kez sorduk 'tehdit yok' dedi

İhsan Özkes: Hayri İnönü'ye iki kez sorduk 'tehdit yok' dedi
İhsan Özkes: Hayri İnönü'ye iki kez sorduk 'tehdit yok' dedi
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile eski başkan Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül arasında yaşanan sorunu çözmek için görevlendirilen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, "Hayri İnönü'ye, Sarıgül'ün kendisini tehdit edip etmediğini iki kez sorduklarını 'hayır' cevabı aldıklarını söyledi.

RADİKAL- CHP 'li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Doçent Nazlı İnönü, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, hatta New York'ta 750 bin dolar karşılığında mafya tuttuğunu ve Sarıgül'ün eşinin istifa etmesi için baskı yaptığını açıkladı. Mustafa sarıgül ise tehdit iddialarını reddetti. Nazlı İnönü'nün iftira attığını öne sürdü. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre Şişle Belediye Başkanı ile Mustafa Sarıgül arasında yaşanan sorunu çözmek için görevlendirilen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, "Hayri İnönü'ye, Sarıgül'ün kendisini tehdit ettiğine dair basında yer alan iddiaları hem İstanbul'da ben sordum hem de Ankara 'da Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu sordu. İnönü, her iki sefer de kendisinin tehdit edilmediğini söyledi" dedi.

Hayri İnönü'nün eşi: Mustafa Sarıgül bizi ölümle tehdit etti

TOKALAŞARAK AYRILMIŞLARDI

Kılıçdaroğlu'nun iki tarafı uzlaştırmakla görevlendirdiği İstanbul Milletvekili İhsan Özkes  "Sizin yaptığınız görüşmelerde Hayri İnönü, Sarıgül'ün kendisini tehdit ettiğini söyledi mi" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Dün akşam Şeb'i Arus törenlerindeydim, geç döndüm o nedenle Nazlı Hanım'ın açıklamalarını henüz görmedim, okumadım. Ama bir gün önce Genel Başkan ile yaptığımız görüşmede arkadaşlar arasında uzlaşı çıkmıştı, birlikte çalışmaya devam edeceklerdi. Tokalaşarak ayrılmışlardı. Nazlı Hanım'ın söylediğini belirttiğiniz o iddialar ne İstanbul'da benim İnönü ve Sarıgül ile yaptığım görüşmede ne de Genel Başkanın yanında yaptığımız görüşmede gündeme geldi. İnönü'ye hem birebir hem de Sarıgül'ün de olduğu görüşmemizde kendisine basında yer aldığı gibi tehdit olup olmadığını sordum. Aynı soruyu Genel Başkanımız da sordu. Her iki yerde de İnönü, 'yok' dedi. Son yaptığımız görüşmeden de tokalaşarak ve uzlaşarak ayrılmışlardı. "

Mustafa Sarıgül'den İnönü'ye jet yanıt: İftira, dava açacağım

Hayri İnönü Sarıgül arasında 'zoraki barış'

Şişli'de başkan, 'eski bina'da tek başına