Irkçıların hedefi Hrant Dink üç kurşunla katledildi
Eserinizle gurur duyun

Savcılığa da bildirmiş
Ailesiyle tehdit edildi
Hrant Dink, Bursa'dan gelen bir tehdit mektubunu savcılığa iletmiş, sonuç çıkmamış. Avukat Erdal Doğan: "Çok tedirgin ve gergindi. Öldürülebileceğini söylüyordu. Veli Küçük ve adamlarından tehdit geliyor, Küçük'ün adamları duruşmaları izliyordu." Avukat Fethiye Çetin: "Bir mektup, 'Çocuğunun cesedini Ankara'daki jandarma bölgesinde bulacaksın' diyordu, bu açıklanacak. Son yazıları dikkatle okunmalı."
 • Veli Küçük'den de tehditler geliyordu

  8 bin kişi yürüdü
  'Hepimiz Hrant'ız'
  Türkiye'yi sarsan suikast İstanbul'da
  8 bin kişinin katıldığı yürüyüşle lanetlendi. Göstericiler, 'Hepimiz Ermeni'yiz, hepimiz Hrant'ız' diye slogan attı. Dink'in kızı Sera öfkeliydi: "Kanları artık daha mı temiz?" Dink'e suikast, devletin zirvesi ve siyasilerce de kınandı. Dünya medyası cinayeti flaş haber olarak duyurdu. Başta Fransa birçok ülke saldırıyı kınarken Ermenistan faillerin bulunmasını istedi.
 • 'Hepimiz Ermeni'yiz, hepimiz Hrant'ız'
 • Sezer: Saldırı utanç verici
 • Erdoğan: Bu saldırı hepimize
 • Dünya basını suikasti flaş haber olarak duyurdu

  Patrik: Saldırı ülkemizin huzuruna
  Ermeni cemaatinin önde gelenlerinden Hrant Dink'in ölüm haberi üzerine Ermeni Patriği Mutafyan 15 gün yas ilan etti. Mutafyan, "Bu, ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik iğrenç bir saldırıdır" dedi. Başbakan'ın kendisini arayıp başsağlığı dilediğini belirten Ermeni Patriği, acılarını paylaşan herkese teşekkür etti.
 • Ermeni Patriği 15 günlük yas ilan etti

  Gazetesinin önünde...
  Samimi, cesur ve Türkiye âşığı bir kalem daha karardı. 'Türklüğe hakaret' gerekçesiyle yargılanırken adliye koridorlarında sözlü ve fiziki tacize uğrayan, karalanan, tehdit edilen Hrant Dink dün saat 15.00'te gazetesi AGOS'un Şişli'deki binasının kapısında üç kurşunla katledildi.
  Katil kameraya takıldı
  Tanıklara göre katil 20 yaşlarında, 1.80 boylarında. Katilin kaçarken arkadan görüntüsü bir işyerinin kamerasına takıldı. Hrant Dink, gazetesindeki bir yazısı nedeniyle, bilirkişilerin ve Yargıtay Başsavcısı'nın aksi görüşlerine rağmen, 'Türklüğe hakaret'ten hapse mahkûm edilmişti.
 • Dink'e 301'inci maddenin yapamadığını üç kurşun yaptı

  * * * * * * * * * * * * * * *
  Dink'in Radikal İki'ye önceki gün gönderdiği yazı
  Niçin hedef seçildim?
  Hrant Dink bu pazar yayımlanmak üzere yolladığı yazıda aldığı tehditleri anlatıyordu

  'Psikolojik işkence'
  "Şu çok açık ki, beni yalnızlaştırmak, zayıf ve savunmasız kılmak için çaba gösterenler, muratlarına erdiler. Benim için asıl tehdit ve dayanılmaz olan, yaşadığım psikolojik işkence. Bir güvercin gibiyim, onun kadar sağıma soluma, önüme arkama göz takmış haldeyim, başım onunki gibi hareketli...
  'Güvercinlere dokunmazlar'
  Ne diyordu bakanlar? "Canım, 301'den hapse girmiş biri var mı?" Sanki bedel ödemek sadece hapse girmekmiş gibi. İşte size bedel. 2007 benim için zor geçecek, şu gerçeği tek güvencem sayacağım: Biliyorum ki bu ülkede güvercinlere dokunmazlar.
 • HRANT DİNK'İN SON YAZISI