İki Alman kız Türkiye'yi sağ salim geçince haber oldu!

İki Alman kız Türkiye'yi sağ salim geçince haber oldu!
İki Alman kız Türkiye'yi sağ salim geçince haber oldu!

İstanbul-Bonn arasında otostop yapan Judith Schumacher ile Sabine Wiersch, ?Bacca olayını duyduk ama bir daha böyle bir olayın yaşanacağına inanmadığımız için korkmadık? dedi. FOTOĞRAF: TAMER KILIÇ / DHA

İtalyan sanatçı Pippa Bacca'nın Türkiye'yi otostopla geçerken tecavüz edilip öldürülmesinin ardından, iki 'cesur' kızın Türkiye'den sağ salim çıkması haber oldu!

KIRKLARELİ - Üniversite öğrencisi iki Alman kız, Istranca Ormanları’nı da kapsayan 15 günlük otostop yolculuğunun ardından Bulgaristan’a geçti.

Almanya’da biyoloji okuyan 28 yaşındaki Judith Schumacher ile 27 yaşındaki Sabine Wiersch, üniversite bitirme tezi için İstanbul ile Bonn yolunu otostop yaparak tamamlamak amacıyla 15 gün önce uçakla İstanbul’a geldi. Burada sırt çantalarıyla yola koyulan iki genç kız, otostop yaparak Çatalca üzerinden yollarına devam etti.

Zaman zaman çadırda konaklayarak Istranca Ormanları’nın bulunduğu güzergâhı otostopla geçen iki Alman, önceki gün Kırklareli merkeze bağlı Dereköy’e ulaştı. Alman üniversiteli kızlara yoğun ilgi gösteren Dereköy halkı, iki öğrenciyi köy kahvehanesinde ağırlayarak yemek ve içecek ikram etti.

‘Başımıza bir şey gelmedi’
Türkiye’de çok iyi karşılandıklarını belirten iki kız öğrenci “Türk halkı misafirperver ve güvenilir insanlar. İtalyan Pippa Bacca’nın başına gelenleri duyduk. Ancak bir daha böyle bir olayın yaşanacağına inanmadığımız için hiç tereddüt etmeden yola koyulduk. Başımıza hiçbir şey gelmedi. Tanıştığımız insanlar bizi dostça misafir ettiler. Türkiye üzerinden Bulgaristan’a, buradan Romanya ve Polonya üzerinden Almanya’ya gitmeyi planlıyoruz” dedi.
Alman öğrenciler daha sonra Dereköy Sınır Kapısı’ndan yine otostop yaparak Bulgaristan’a geçti.
 (dha)