İki ayrı trafik kazası iki ailenin sonu oldu

Samsun'da yapım çalışması olan Karadeniz sahil yolunda şerit değişikliği levhasını görmeyip ters yönde giden minibüste bulunan sekiz kişilik aileden altısı, kamyonla çarpışan araçta can verdi.

SAMSUN/MANİSA - Samsun'da yapım çalışması olan Karadeniz sahil yolunda şerit değişikliği levhasını görmeyip ters yönde giden minibüste bulunan sekiz kişilik aileden altısı, kamyonla çarpışan araçta can verdi. Manisa'da da sepetli motosiklet uçuruma uçunca, bir aileden dört kişi hayatını kaybetti.
Altı kişinin can verdiği kaza, Karadeniz sahil yolunun Samsun'un Çarşamba ilçesi Acıklı Köyü mevkisinde, önceki gece 00.15'te meydana geldi. Artvin'den Almanya'daki yakınları için Afyon'a kız istemeye giden Azak ailesini taşıyan minibüsün şoförü 39 yaşındaki Muammer Azak, yol yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun karşı şeridine geçti. Bir süre karşı şeritte seyrettikten sonra, yol yapım çalışmasının bittiğini ve kendi şeridine geçmelerini gerektiğini belirten trafik levhasını fark etmedi. Ters yolda seyreden minibüs, Samsun'un Havza ilçesinden Ordu'ya tomruk taşıyan Üzeyir Acar kontrolündeki kamyonla çarpıştı. Minibüs, 300 metre sürüklendi.
Olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri, minibüste sıkışanan, Azak ailesinin sekiz ferdini Çarşamba Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. 39 ve 56 yaşlarındaki Muammer ve Emine Azak olay yerinde, 30, 32, dört ve 65 yaşlarındaki Aynur, Ali Efendi, Erkan ve Mehmet Azak hastanede hayatını kaybetti. Diğer üç kişi ise tedavi altına alındı. Karadeniz sahil yolu bir saat trafiğe kapanırken, kamyon şoförü Acar gözaltına alındı.
Manisa'nın Karaağaç Köyü'nde oturan Bilal Gürgen önceki gün saat 11.00'de rahatsızlanan bir yaşındaki kızı Nurgül'ü, eşi Kader Gürgen ve 15 yaşındaki yeğeni Tuğba Gürgen ile Salihli Devlet Hastanesi'ne götürmek için sepetli motosikletiyle yola çıktı. Aile akşama kadar eve dönmeyince, yakınları aramaya çıktı. Dört kişinin cesedi, uçurumda bulundu. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7581237581230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.