İki belediyeye polis baskını!

İki belediyeye polis baskını!
İki belediyeye polis baskını!
Batman'da Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 2 Belediye Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ise Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman aynı gerekçeyle gözaltına alındı. Emniyet'teki ifadelerinin ardından gözaltına alınanların tamamı serbest bırakıldı.

RADİKAL - Batman'da Abdullah Öcalan için düzenlenen 'Öcalan'a Özgürlük' kampanyası nedeniyle Kültür mahallesinde evleri gezerek imza toplayan Batman Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile aralarında belediye meclis üyeleri Hülya Baltaş ve Hamide Çelik'inde aralarında bulunduğu 9 kişi, haklarında şikayet olduğu gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı. Kültür mahallesinde polis tarafından gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 9 kişi Batman Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra Terörle Mücadele Şube Ekiplerince Batman Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Belediye Başkan Yardımcısı ve aralarında 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 9 kişinin gözaltına alındığını öğrenen partililer ise Batman Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı. 

SERBEST BIRAKILDILAR

Emniyetteki işlemlerinin ardından gözaltına alınan 9 kişi serbest bırakıldı.

Serbest bırakılanlar adına açıklama yapan Gülistan Akel, akşam saatlerinde belediye meclis üyeleri ve çalışanlarıyla imza kampanyasına destek verenlerle Kültür Mahallesi'nde çalışma yürüttükleri sırada polis tarafından ifadeye çağrıldıklarını söyledi.

Daha sonra emniyete götürüldüklerini belirten Akel, "Bunun üzerine emniyete götürüldük ve bir gözaltı sürecine tabi tutulduk. Batman'da uygulanan bu tür politikalar 40 yıldır devam eden savaş ortamına hizmet edecektir. Batman'da geçen hafta HDP ve DBP'İl eş başkan arkadaşlarımız bu şekilde gözaltına alınmıştı" dedi.


KIZILTEPE'DE BELEDİYE BAŞKANI VE YARDIMCISI DA GÖZALTINA ALINDI

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Abdullah Öcalan'a özgürlük için başlatılan imza kampanyasına destek verdikleri gerekçesiyle Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman polis tarafından gözaltına alındı. İlçenin TOKİ evleri mevkiinde kampanya ile ilgili çalışma yürüttükleri öğrenilen Belediye Başkanı İsmail Ası ile Leyla Salman haklarında ihbar olduğu gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındıktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman burada ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/126566812656682

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu ne perhis bu ne lahana turşusu - ByMontana

  kürt hareketinin her zamankinden daha güçlü durması gereken bir dönemdeyiz. akp ile yürütülen görüşmelerin bir an önce devlet resmiyetine kavuşması gerekir ki siyasal alan rahatlasın. ayrıca akp sık sık vesayetten söz ediyor, yeter yahu kürt siyasetini vesayet altına aldığınız. sizinde hamurunuz suçladıklarınızla aynı, hiç bir farkınız yok kamuoyu önünde vesayetle suçladıklarınızdan...

  halkı fişliyorlar - gundi ghandi

  BU HDP'li başkan ve çeteleri ev ev gezip Öcalan için imza topluyorlar. İmza vermeye yanaşmayanları fişleyip milislere bildiriyorlar. Özellikle Hüda-parlı olanları belirleyip sonradan evlerine saldırılar düzenletip yakıyor veya öldürüyorlar. Cizre'deki olay da bu şekilde oldu.