İki çocuğun Rus ruletinde kanlı son

Ayşen Numan İlköğretim Okulu son sınıf öğrencileri B.G. ve O.H. boş arazide kurusıkıdan bozma tabancayla rus ruleti oynadı. Tabancayı başına dayayarak tetiği çeken 16 yaşındaki B.G., silah ateş alınca ağır yaralandı.
Haber: CANAN ALTINTAŞ / Arşivi

DİYARBAKIR - Ayşen Numan İlköğretim Okulu son sınıf öğrencileri B.G. ve O.H. boş arazide kurusıkıdan bozma tabancayla rus ruleti oynadı. Tabancayı başına dayayarak tetiği çeken 16 yaşındaki B.G., silah ateş alınca ağır yaralandı.
B.G. ve O.H., okul yanında bulunan boş arazide yerde bulduklarını iddia ettikleri kurusıkıdan bozma toplu silahla ölüm oyunu olarak da bilinen Rus ruleti oyununu oynamaya karar verdi. Ölüm oyununa ilk olarak O.H. başladı. İkincide B.G., üçüncüde ise yine O.H. silahı kafasına dayayarak tetiği çekti ancak silah patlamadı.
Dördüncü kez tetik çekti
Dördüncü kez tetiği çekme sırası kendisine gelen B.G., tabancayı kafasına dayayarak tetiği çekince kanlar içerisinde yere yığıldı. Arkadaşının yaralandığını gören O.H.'nın yardım istemesi üzerine B.G. çevredekiler tarafından önce Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Dicle Üniverstesi'ne kaldırılan B.G. ameliyata alındı. B.G.'nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Olaydan sonra polisler tabancayı boş arazide bulurken, ölüm oyununa katılan O.H.'yı gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.