İki çocuk annesi Hülya, tek kurşunla öldürülüp çukura atıldı

İki çocuk annesi Hülya, tek kurşunla öldürülüp çukura atıldı
İki çocuk annesi Hülya, tek kurşunla öldürülüp çukura atıldı
Kayseri'nin Özvatan ilçesinde vatandaşlar tarafından, başından tek kurşunla vurulup çukura atılmış bir kadın cesedi bulundu. Jandarmanın yaptığı çalışmalarda, çürüyen cesedin 24 yaşındaki 2 çocuk annesi Hülya Irmak'a ait olduğu belirlendi.

KAYSERİ - Kayseri’nin Özvatan İlçesi Kemrelik Mahallesi Hamam mevkisinde 28 Kasım günü iki vatandaş, açık arazideki bir çukurda kadın cesedi gördü. Durumun Jandarma'ya bildirilmesinin ardından yapılan incelemede, çürümeye başlamış cesedin üzerinden kimlik çıkmadı.

Olay yeri inceleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Kayseri eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan cesetle ilgili kimlik tespit çalışması başlatan jandarma, kayıp ihbarında bulunan ailelerle iletişime geçti.

KOLUNDAKİ DÖVMEDEN TEŞHİS EDİLDİ

Olayla ilgili polisten de destek alan jandarma, kayıp ihbarında bulunan aileleri teşhis için morga götürdü. Çürüyen ve tanınmaz halde olan cesedin kimliği 3 gün sonra teşhis edildi. Evli ve iki çocuk annesi olan Hülya Irmak’a ait olduğu belirlenen cesedi, yakınları kolundaki gül dövmesinden tanıdı. Öldürülen kadının çocuklarının da babaları Hasan Güntek’in yanında kaldıkları belirlendi.

AYRI YAŞADIĞI EŞİNDEN ÜZÜNTÜ MESAJI

Hülya Irmak’ın yapılan otopsisinde ise, başına bitişik atışla sıkılan tek kurşunla öldürüldüğü ortaya çıktı. Genç kadının öldürülmesinin ardından, ayrı yaşadığı eşi Fırat Irmak da sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi. Fırat Irmak Facebook hesabından yaptığı paylaşımında, "Çocuklarımın annesi Hülya Irmak hakkın rahmetine kavuşmuştur. Çok üzgünüm gerçekten. Kimse neden niçin diye sormasın. Çok üzgünüm konuşacak halim yok. Canımdan can koptu" ifadelerini kullandı.

Eşinin mezarı başındayken çekilmiş fotoğrafını da yayınlayan Irmak, "Toprağın buz gibi sen üşürsün orada. Yanındayım. O kadar soruyla geldim. Hepsini sordum tek cevap alamadım. Hakkım varsa sana gani gani helal olsun. Sende helal et" paylaşımında bulundu.

Cep telefonu da kayıp olan kadının öldürülmesiyle ilgili jandarmanın soruşturması sürüyor.

Doğan Bilmez - DHA