İki çocuk yetiştiriyorum onlar da düşünecek

Osmanbey'de AGOS gazetesinin bulunduğu Sebat Apartmanı'nın kapısı önünde dün açılan taziye defterinde ciyanete öfke, Hrant Dink'e sevgi ve özlem dolu cümleler vardı.

İSTANBUL - Osmanbey'de AGOS gazetesinin bulunduğu Sebat Apartmanı'nın kapısı önünde dün açılan taziye defterinde ciyanete öfke, Hrant Dink'e sevgi ve özlem dolu cümleler vardı.
Defterin konulduğu masanın önündeyse Ermeni Patriği 2. Mesrop'a da bir mesaj vardı: "Uyan Mutafyan uyan, 15 gün yas ilan edeceğine bir din
adamı olarak koruma bulsaydın. Yazık sana. Bir siyah çelenk de gönderemez miydin?"
İlk taziyeyi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Türkan Saylan'ın yazdığı defter için kuyruklar oluştu. Defterdeki Türkçe ve Ermenice taziyelerden bazıları şöyleydi:
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan: Yiğitler yiğidi, güzeller güzeli bir bireydin. Sana tüküren, şişe atan ve öldüren eller ulusun vicdanında zaten mahkûmdur. Işıklar içinde yat kardeşim
Ev kadını Nihan Karadağ: Düşünenleri susturduklarını sananlar yanılıyor. İki çocuk yetiştiriyorum. Onlar da düşünecekler.
'Yine sahip çıkamadık, bizi affet'
İşçi emeklisi Cemal: Daha öncekilerde olduğu gibi sana sahip çıkamadık. Bizi affet.
Halil: Yoldaş Hrant, seni dinlediğimiz zaman sesimizdin. Sesinin yalnız olmadığını anladık.
Sen bizdin, bizler de seniz.
Mehmet Yıldız: Ölüm haberini duyunca Manul Demir'in öldürülmesini, Musa Dağ'da 40 günü hatırladım. Büyük bir enternasyonalisttin. Bir Kürt olarak seni sevgiyle anacağım.
Sezen Birtan: Türk-Ermeni ayrımı yapmayan, ekalliyetlerini daima baştacı yapmış bir millete vurulan bir darbedir. Hepimiz senin için duacıyız.
Ömer Kocaman: Hepimizin adına yüreğim yanıyor.
Kemal Yuva: Ben bir Alevi vatandaş olarak bu cinayeti kınıyorum.