İki dakika önce alev almışlardı

İki dakika önce alev almışlardı
İki dakika önce alev almışlardı
Edirne'de döner salonunda mutfak tüpünün gaz kaçırması sonucu yangın çıktı. İki kişinin yaralandığı olayda gaz kaçırmaya devam eden tüpler söndürüldükten sonra sokak ortasına bırakıldı. İnsanlar ellerinde sigaralarla tüplerin yanından geçti

Fırat KESKİNKILIÇ- Ali Can ZERAY

EDİRNE’de döner salonunda mutfak tüpünün gaz kaçırması sonucu yangın çıktı. Yangın sırasında salonun üst katında yemek yiyen iki kişi paniğe kapılıp atlayınca hafif yaralandı. Söndürülen ve gaz kaçırmaya devam eden tüp ise yüzlerce insanın geçtiği sokağın ortasına bırakıldı. Hiç bir güvenlik önlemi alınmayan sokaktaki tüpün yanından ise vatandaşlar ellerinde yanan sigaralarla geçti. Tüpün tekrar alev almaması, olası bir faciayı önledi.
Yangın, saat 13.00 sıralarında araç trafiğine kapalı olan kentin en işlek yeri Sabuni Mahallesi’ndeki Tarihi Bedesten Çarşısı’nda bulunan Şefik Doğan’a ait 2 katlı döner salonunda meydana geldi. Döneri pişirmekte kullanılan mutfak tüpü gaz kaçırınca alev aldı. Yaşanan panik sırasında salonun üst katında yemek yiyen 2 erkek müşteri yaklaşık 4 metre yüksekten atladı. Ayakları burkulan 2 kişi daha sonra bir taksi ile hastaneye gitti.
GAZ KAÇIRAN TÜP SOKAK ORTASINDA
İşyeri çalışanları itfaiye ekiplerine haber verirken, bir yandan da alev alan tüpü söndürdü ve sokağın ortasına çıkartı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise, köpük yerine üzerinden dumanlar çıkan ve gaz kaçırmayı sürdüren tüpün üzerine pet şişedeki suyu döktü. Daha sona ise işyeri sahibinden durum hakkında bilgiler almaya başladı. Bu sırada yüzlerce vatandaş gaz kaçıran tüpün yanından ellerinde sigaralarla geçmeyi sürdürdü. Çevredekilerin ‘Tüp gaz kaçırıyor. Niçin insanları buradan geçiriyorsunuz’ tepkisi üzerine itfaiye ve polis ekipleri vatandaşları bir süre caddeden uzaklaştırdı.
Tüpteki gaz kaçağı giderilince sokak tekrar geçişe açıldı. Yangınla ilgili polis tarafından soruşturma başlatıldı. (dha)