İki er şehit oldu iki PKK'lı öldürüldü

PKK operasyonlarında Şırnak'ta iki er şehit oldu, Hatay'da iki PKK'lı öldürüldü, biri yakalandı.

ŞIRNAK/HATAY - PKK operasyonlarında Şırnak'ta iki er şehit oldu, Hatay'da iki PKK'lı öldürüldü, biri yakalandı.
Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, önceki gün bir grup PKK'lı, Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde operasyon yapan güvenlik güçlerine saldırdı. PKK'lıların açtığı ateşle Jandarma Komando Er Servet Yıldırım ve Jandarma Komando Er Ayhan Demirci şehit oldu. Kaçan PKK'lıların yakalanması için hava destekli operasyon başlatıldı.
Birinin terhisine beş, diğerinin 10 gün kalmıştı
Yıldırım, Kars'ın Kağızman, Demirci ise Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bugün toprağa verilecek. Şehit Demirci ve ailesinin, 17 Ağustos depreminde İzmit'te yıkılan evlerinin enkazından kurtularak Ereğli'ye taşındığı ortaya çıktı. Kamil Demirci, oğlunun terhisine 10 gün kaldığı söyledi, "Tek oğlumdu, her şeyimdi. Ben devlete emanet ettim ama devlet sağ olarak teslim edemedi. Tek tesellimiz, şehitlik mertebesine ulaşması" dedi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, ziyaret ettiği Demirci ailesine, "Bize karşı bu mücadeleyi veren işbirlikçilerine, bu kanı yerde bırakmayacağımıza burada huzurunuzda yemin ediyorum" sözü verdi. Adana'da askerliğini yapan kardeşi Mehmet ile 86/1 tertip olan şehit Servet Yıldırım'ın da beş gün sonra kardeşiyle birlikte tezkere alıp evine döneceği belirtildi. 10 çocuklu Pakize Yıldırım Kürtçe ağıtlar yaktı.
Bu arada Amanos Dağları'ndan bir grup PKK'lının Hatay'ın Hassa ilçesi Hacılar Köyü kırsalına geçtiği ihbarı alan güvenlik güçleri de bölgede operasyon başlattı. Hacılar Köyü yakınlarındaki boş bir eve baskın yapıldı, dün sabaha kadar süren operasyonda iki PKK'lı öldürüldü. Bir PKK'lı da, köy yakınlarında yakalandı. Kimlik araştırması süren PKK'lının yanında dört dolu şarjör ve üç el bombası bulundu. Köy sakinleri ise operasyon alanı yakınlarında 'En büyük asker bizim asker' diye slogan attı.