İki genç kızın 'Niye bakıyorsun' kavgası: Bir ölü

Bara eğlenmeye giden Ebru Altunyılmaz, 'Niye dik dik bakıyorsun' diye laf atıp tartıştığı B.Ş. tarafından iki yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

İZMİR - Bara eğlenmeye giden Ebru Altunyılmaz, 'Niye dik dik bakıyorsun' diye laf atıp tartıştığı B.Ş. tarafından iki yerinden bıçaklanarak öldürüldü.
Olay, dün saat 17.00'de, İzmir Kemeraltı Çarşısı'ndaki Kayrak Bar'da meydana geldi. Liseye hazırlık için dershaneye gittiği öğrenien 14 yaşındaki Ebru Altunyılmaz, dershane çıkışında kız arkadaşlarıyla eğlenmek için bara gitti. Özel bir güvenlik şirketinde güvenlik elemanı olarak çalışırken bir ay önce işten ayrılan, 18 yaşındaki B.Ş. de aynı bara gidip alkol almaya başladı. İddiaya göre, bu sırada, Altunyılmaz, bar taburesinde oturan B.Ş.'nin yanına gidip, 'Niye bana dik dik bakıyorsun' diye laf attı. İki genç kız arasındaki tartışma, bir anda kavgaya dönüştü. Çantasında taşıdığı bıçağı çıkaran B.Ş., tartıştığı Altunyılmaz'ı göğsünden ve karnından bıçakladı. Devriye gezen huzur timleri, haykırışlar üzerine girdiği barda B.Ş.'yi elinde suç aletiyle yakaladı.
Kanlar içinde yere yığılan Altunyılmaz, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan B.Ş., götürüldüğü Cinayet Büro Amirliği'nde, 14 yaşındayken evlendirildiğini, işsiz olduğunu, eşinden ayrıldığını ve iki çocuğuyla yalnız kaldığını anlattı. Bara alkol almaya gittiğini söyleyen B.Ş., bu sırada yanına gelen kızı tanımadığını, kendisine laf atıp küfrettiği için bıçakladığını söyledi. B.Ş., eşinin tehditlerinden korktuğu için yanında bıçak taşıdığını belirtti.