İki genci ezen otomobil kayıp

Düzce'de, D-100 karayolunda aşırı hızla giden bir Mercedes marka otomobil, bisikletli iki gence çarptı. Polis, altında sürüklediği gençlerin ölümüne yol açan ve kaçan aracı arıyor.
Haber: ERCAN YILDIZ / Arşivi

DÜZCE - D-100 karayolunda aşırı hız yapan Mercedes marka bir otomobil, bisikletle giden iki gence çarptı. Altında sürüklediği gençlerin ölümüne neden olan otomobil, kayıplara karıştı. Gençlerden birinin kafası, olay yerine 25 metre uzaklıkta bulundu.
Düzce'de kereste işiyle uğraşan 30 yaşındaki Mehmet Bektaşi ile aynı yaştaki arkadaşı Mustafa Cinalioğlu, önceki gece, hızar motoru için benzinlikten akaryakıt aldıktan sonra, bisikletleriyle evlerine gitmek üzere yola çıktı.
İstanbul plakalı
D-100 karayolunun Çerkez Taşköprü Köyü mevkisine gelen iki arkadaşa, saat 23.15'te, aşırı hızla İstanbul yönüne giden bir Mercedes otomobil çarptı. Otomobilin altında yaklaşık 25 metre sürüklenen bisikletliler olay yerinde can verdi. Bisikletlilerden Mustafa Cinalioğlu'nun kopan başı, kaza yerinden 25 metre uzakta bulundu. Görgü tanıkları, kazada sol farı ve ön camı kırılan Mercedes'in İstanbul plakalı olduğunu söyledi. Kazayla ilgili soruşturma başlatan jandarma, olay yerinden 850 metre uzakta da Mercedes'in altında sürüklendiği sanılan bisikletin kopan parçalarını buldu.
Vakıf Köyü'nde görüldü
Kazayı duyan Mehmet Bektaş ve Mustafa Cinalioğlu'nun yakınları sinir krizleri geçirirken, Düzce Valisi Halil Nimetoğlu, olay yerinde inceleme yaptı. Nimetoğlu, "Bu tür yolların ve trafiğin çok yoğun olduğu karayollarının şehir merkezinin dışından geçirilmesi gerekir. Bu böyle olmaz. Çevre yollarının yapılması gerekli" dedi.
Düzce Kaynaşlı Bölge Trafik İstasyon Amiri Mehmet Yaman, kazaya neden olan Mercedes'in son olarak Çilimli ilçesi Vakıf Köyü'nde görüldüğünü, polis ve jandarmanın arama çalışmalarını devam ettirdiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7531067531060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.