İki gün daha kar

Soğuk ve kar yağışı bugün ve yarın Türkiye'nin büyük bölümünde etkisini sürdürecek. Meteoroloji, sıcaklığın hafta sonunda batıdan başlayarak artacağını duyurdu. Cumartesi kar sadece Doğu Anadolu'nun doğusuyla Karadeniz'in yüksek kesimlerinde etkili olacak.
Fotoğraf: Nadir Alp/aa

İSTANBUL - Soğuk ve kar yağışı bugün yurdun birçok bölümünde etkili olurken, hafta sonu sıcaklıkların artacağı belirtildi. Meteoroloji'ye göre, bugün Marmara'nın yüksek kesimleriyle, Ege ve Karadeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu ve İç Anadolu'nun ise büyük bölümünde kar etkili olacak. Marmara, Karadeniz, Ege Bölgesi ve Akdeniz'de ise yağmur bekleniyor. İstanbul'da bugün yağmur ve sağanak, yüksek yerlerde ise karla karışık yağmur bekleniyor.
Yarın, İç Anadolu ile Karadeniz'in doğu kesimleri, Doğu Anadolu'nun tamamı ile Akdeniz'in kuzey kesimlerinde kar yağışı görülecek. Karadeniz kıyıları yağmurlu, diğer yerler ise yağışsız bir gün geçirecek. Yurdun iç kesimlerinde sis görülecek. Cumartesi günü kar yağışının sadece Doğu Anadolu'nun doğusuyla Karadeniz'in yüksek kesimlerinde etkili olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'da yağmur görülürken, diğer bölgelerde hava açık, ancak sisli olacak.
Yetkililer, hava sıcaklığının bugün ve yarın azalacağını, hafta sonunda
ise batı bölgelerinden başlayarak hissedilir derecede artacağını söyledi.
Boğazlar'dan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden yerli ve yabancı bandıralı 35 şilep ve tanker, Şarköy sahilinde demirledi.