İki gün sıcak sonra yağmur

Mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyreden sıcaklıkların, çarşamba gününden itibaren yağışlı havayla birlikte kuzeybatıdan başlayarak azalacağı öğrenildi.

ANKARA - Mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyreden sıcaklıkların, çarşamba gününden itibaren yağışlı havayla birlikte kuzeybatıdan başlayarak azalacağı öğrenildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü' nden alınan bilgiye göre, bugün Karadeniz, yarın yurdun kuzey kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler
ise az bulutlu ve açık geçecek. Çarşamba günü ise Marmara'nın doğusu ile Karadeniz gökgürültülü ve sağanak yağışlı olacak. Sıcaklıklar, yağışlı hava ile birlikte yurdun kuzeybatı kesimlerinden başlayarak azalacak. Meteoroloji uzmanları, sıcaklığın Ankara'da 3, İstanbul ve İzmir'de 1-2, Samsun ve Erzurum'da 2-3, Diyarbakır'da 2 derece mevsim normallerinin üzerinde, Adana'da ise mevsim normalleri civarında seyrettiğini bildirdi. Önümüzdeki üç gün en yüksek sıcaklıklar Ankara ve Kocaeli'de 32, İstanbul ve Sivas'ta 30, İzmir ve Bursa'da 33, Trabzon'da 27, Antalya ve Diyarbakır'da 35 derece olacak.