İki günde 20 derece soğudu

İki günde 20 derece soğudu
İki günde 20 derece soğudu
Mart 'kazma kürek yaktıran' yüzünü gösterdi. Birçok kente kar yağdı. İstanbul 2 günde 20 derece soğudu ancak hafta başı sıcaklık artacak.

Mart ayının ikinci yarısında Türkiye kış koşullarına geri döndü. İlk 15 gün bahar havası yaşanırken, dün ülkenin birçok yerinde kar yağdı, fırtına çıktı. İstanbul ’da sıcaklık iki günde 20 derece düştü. Türkiye geneline gelince son iki günün en sıcak noktası Samsun oldu. Samsun’da önceki gün sıcaklık 33.6 dereceye kadar çıktı. Kars ve Ardahan ise ülkenin en soğuk noktalarıydı. Bu merkezlerde cuma günü -3.5 derece ölçüldü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yüksek kesimlerdeki yağan karın kuvvetli güney rüzgârlarla eriyebileceğini belirterek, sel, heyelan, çığ uyarısında bulundu. Meteorolojinin tahminlerine göre sıcaklık değerleri bugünden itibaren artacak. İstanbul 6, Ankara 4, Erzurum 6, İzmir 14 derece olacak. Yarından itibaren sıcaklık artacak ve perşembe günü İstanbul 16, Ankara 14, İzmir 21 dereceye kadar çıkacak. Doğunun yüksek kesimlerinde önemli bir artış beklenmiyor.
Bu arada Giresun’un Espiye ve Tirebolu ilçelerindeki bazı köylerin yüksek kesimlerinde önceki gün çıkan ancak ulaşım sağlanamadığı için müdahale edilemeyen yangınlar, sabaha karşı etkili olan yağmurla tamamen söndü.