İki ilaçlama uçağı peş peşe düştü

Antalya Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin (Antbirlik) iki zirai ilaçlama uçağı düştü.
Pawnne 25 tipi ilaçlama uçağı, Serik ilçesine bağlı Boztepe Köyü'ndeki mısır tarlalarını ilaçlamak için dün saat 11.00 sıralarında havalandı.

ANTALYA - Antalya Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin (Antbirlik) iki zirai ilaçlama uçağı düştü.
Pawnne 25 tipi ilaçlama uçağı, Serik ilçesine bağlı Boztepe Köyü'ndeki mısır tarlalarını ilaçlamak için dün saat 11.00 sıralarında havalandı. Emekli pilot yarbay Hayrettin Kopak yönetimindeki uçak, iniş takımlarının telefon kablolarına takılması sonucu mısır tarlasına düştü. Bu sırada uçağın düştüğünü gören diğer ilaçlama uçağı pilotu Necmi Mızrak, arkadaşına yardım için toprak piste iniş yapmak istedi. Ancak Mızrak'ın kullandığı uçağın da iniş sırasında kumandası kilitlendi. Bu yüzden toprak pistten çıkan uçak, savrularak, yol kenarındaki su kanalının içine düştü.
Pilot gazetecilerin üzerine yürüdü
Mısır tarlasına düşen uçağın pilotu Hayrettin Kopak'ın burnu, çarpmanın etkisiyle kırıldı. Mızrak ise kazayı yara almadan atlattı. Antbirlik Ürün Müdürü İmdat Keskin, su kanalından çıkarılan uçağın arızası bulunmadığını ve ilaçlama çalışmasına devam edeceğini, diğer uçakta ise büyük hasar bulunduğunu belirtti. Pilot Kopak, Serik Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Jandarma Komutanlığı'na getirilerek ifade verdi. Daha sonra kaza yerine giden Kopak, kendisini görüntüleyen gazetecilerin üzerine yürüdü.


    http://www.radikal.com.tr/7561077561070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.