İki kardeş sobadan zehirlenip öldü

İki kardeş sobadan zehirlenip öldü
İki kardeş sobadan zehirlenip öldü
Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde 16 yaşındaki Hacer ile kardeşi 14 yaşındaki Sinan Güneş, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdi.

RADİKAL - Gebze'nin Mustafapaşa Mahallesi Çoban Mustafa Caddesi'nde oturan Hatice ve Duran Güneş çifti, sabah uyandıklarında sobanın olduğu odada yatan çocuklarını uyandırmak istedi.

Duran çifti, çocuklarının tepki vermemesi üzerine 112 Acil'den yardım istedi. Eve gelen 112 Acil ekibi, Hacer Güneş ile Sinan Güneş'in yaşamlarını yitirdiklerini belirledi.

İki kardeşin, lodos nedeniyle sobanın bacasından çıkamayıp odaya sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldükleri belirlenirken, ailesi sinir krizleri geçirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
DHA-Mesut IŞIK


  http://www.radikal.com.tr/147763714776371

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YİNE YANDI BİR AİLE... - ARAGORA

  SOBA YANAN ODADA YATMAYIN!! Lütfen ,lütfen !! Artık pencereler kapılar plastikten ve contalı..Kenarlar hava sızdırmıyor..Eskiden tahta pencere aralıklarından odalar hava alırdı..Şimdi öyle değil..Kapı baca kapalıyken evler hava almıyor artık..yaktığınız soba ,sizin soluduğunuz oksijeni tüketiyor..Lodos havalarda bacalar çekmiyor..Gaz geri geliyor..Özellikle,içerde oksijen azaldığında soba gaz çıkarmaya başlıyor...ÇÖZÜM: Sobayı söndürün..Tamamen içindekini yakın... Eğer,sobada yanan bir şey kalmışsa ve uyuyacaksanız ,kapıyı açık tutun,ve camın birini hafif aralayın...Yazık bu insancıklara...Allah rahmet eylesin...