İki kardeş tesadüfen sığınma evinde tanıştı

Anneleri aynı babaları ayrı iki kardeş, Barınma ve Sosyal Yardım Merkezi'nde 15 yıl sonra tesadüfen birbirlerine kavuştu.

KOCAELİ - Anneleri aynı babaları ayrı iki kardeş, Barınma ve Sosyal Yardım Merkezi'nde 15 yıl sonra tesadüfen birbirlerine kavuştu.
21 yaşındaki Mahmut Topel ve 29 yaşındaki Özlem Handan Koç'un anneleri Güler Keleş'in Nizamettin Özdemir'le evlilikten Özlem dünyaya geldi. Özdemir'den boşanan Keleş, kızını babasına bıraktı. Yedi yıl sonra Emin Topel'le evlenen Keleş bir yıl sonra Mahmut'u dünyaya getirdi. Çift ekonomik nedenlerle çocuklarını Çocuk Esirgeme Kurumu'na verdi. 18 yaşını doldurunca hizmetli olarak çalışmaya başlayan Mahmut Topel, işten uzaklaştırılınca işsiz kaldı ve çareyi Kocaeli Barınma ve Sosyal Yardım Merkezi'ne sığınmakta buldu.
Abla Özlem Handan Koç'sa eşinden ayrıldıktan sonra bir süre İzmir'de yaşadı. Daha sonra İzmit'teki eşinin yanına dönen Koç, eve kabul edilmeyince sokakta kaldı. Polisler Koç'u Barınma ve Sosyal Yardım Merkezi'ne yerleştirdi. Yemekhanedeki bir sohbet sırasında birbirlerine anne babalarını soran Koç ve Topel, kardeş olduklarını anlayınca büyük şaşkınlık yaşadı. Topel annesinin şu anda üçüncü evliliğini yaptığını bildiğini, ancak görüşmediğini anlattı. Abla Özlem'se "Annemle yıllardır görüşmüyorum. Annem Mahmut'u bundan 15 yıl kadar önce bir süreliğine yanına almıştı. Mahmut'u hayal meyal hatırlıyorum" dedi.