İki kardeşi el bombası öldürmüş

Karşıyaka Mezarlığı yakınında Recep ve İdris Kör'ün ölümüyle sonuçlanan patlamaya, el bombasının neden olduğu belirlendi.

ANKARA - Karşıyaka Mezarlığı yakınında Recep ve İdris Kör'ün ölümüyle sonuçlanan patlamaya, el bombasının neden olduğu belirlendi. Kör kardeşlerin buldukları bombayla oynarken patlama olduğu sanılıyor.
Bomba uzmanları, Karşıyaka Mezarlığı'nın arkasındaki ağaçlık alandan toplanan patlayıcı madde parçaları üzerindeki incelemeyi tamamladı. Olay yerinde bir de içi boş bir el bombası bulan uzmanlar, elde edilen parçaların yabancı menşeili bir el bombasına ait olduğu sonucuna vardı. Uzmanlar, olay yerinde başka bir patlayıcı madde izine rastlamazken, bu durum, 'Recep ve İdris Kör kardeşlerin, olay yerinde buldukları bir el bombasını oynarken patlattıkları' şeklinde yorumlandı.
İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, olayın DGM Başsavcılığı'nca çok yönlü soruşturulduğunu söyledi. Bakan Yücelen,
"Orada buldukları bir bombayla oynayıp mı patlattılar, orada başka bir patlayıcı vardı da o mu patladı, yoksa patlayıcı ölenlerin üzerinde miydi, olayda üçüncü şahıs bağlantısı var mı; arkadaşlar hepsini çok yönlü araştırıyor" dedi.