İki kaza yürek yaktı

Ankara'da bir servis aracı, Yozgat'ta ilköğretim öğrencilerini taşıyan bir gezi otobüsü kazaya karıştı. İki kazada üçü öğrenci, beş kişi can verdi, 51 kişi yaralandı.

ANKARA/YOZGAT - Ankara'da bir servis aracı, Yozgat'ta ilköğretim öğrencilerini taşıyan bir gezi otobüsü kazaya karıştı. İki kazada üçü öğrenci, beş kişi can verdi, 51 kişi yaralandı.
Ankara'da Aydınlıkevler İlköğretim-Okulu'nun öğrencilerini taşıyan Ahmet Demir yönetimindeki servis minibüsü, Nabi Değirmencioğlu yönetimindeki kamyonla çarpıştı. 12 yaşındaki Rahman Ercan ölürken, sekiz öğrenci de yaralandı. İki sürücü gözaltına alındı.
Kemer takmamıştı
Kazada kusuru olmadığı belirtilen servisin teknik yönden de eksiği bulunmadığı, ölen öğrencinin kemer takmadığı için yaşamını yitirdiği öğrenildi. Polis, minibüste rehber öğretmen bulunup bulunmadığını araştırıyor.
İkinci kaza, Yozgat yakınında Killiközü Köprüsü'nde saat 05.30'da meydana geldi. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği geziye Yozgat merkez ve ilçelerdeki ilköğretim okullarından katılan 40 öğrenci, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Şube Müdürü Ertuğrul Kargı gözetiminde, cuma günü Çanakkale'ye gitti.
Öğrencilerle birlikte içinde 47 kişi bulunan Nuh Andaç'ın kullandığı otobüs, dönüş için önceki gece yola çıktı. Yozgat'a 45 km. kala aşırı hız, sis ve tipi nedeniyle kontrolden çıkan otobüs, bariyerleri parçalayarak 5 metre yüksekliğindeki köprüden uçtu. Sürücü Andaç, Kargı ve 12 yaşındaki öğrenci Sefa Erdemir olay yerinde, Emre Muş adlı öğrenci ise kaldırıldığı Yerköy Devlet Hastanesi'nde öldü, 43 kişi yaralandı. Sürücünün Yozgat'tan seferi olduğu için hızlı gittiği ileri sürüldü. (Radikal, dha)