İki kız göz göre göre boğuldu

Serinlemek için giysiyeriyle Sapanca Gölü'ne giren beş kızdan ikisi boğuldu, üçü son anda kurtarıldı. 12-14 yaşlarındaki kızların Anadolu Gençlik Vakfı'nın yaz Kuran kursuna devam ettiği ve piknik için Sapanca'ya geldiği anlaşıldı.

SAKARYA - Serinlemek için giysiyeriyle Sapanca Gölü'ne giren beş kızdan ikisi boğuldu, üçü son anda kurtarıldı. 12-14 yaşlarındaki kızların Anadolu Gençlik Vakfı'nın yaz Kuran kursuna devam ettiği ve piknik için Sapanca'ya geldiği anlaşıldı. 30 Kuran kursu öğrencisi dün Saadet Partisi Sakarya Kadın Komisyonları Başkanı Havva Önal'ın da olduğu otobüsle Sapanca'ya gelmişti.
Suya giren 12 yaşındaki Sümeyya Selçuk, 12 yaşındaki Hüsna Esra Şahin, 11 yaşındaki Beyzanur Keyifli, 14 yaşındaki Hatice Kübra Tüzün ve 12 yaşındaki Neslihan Dinç gölün içinde yürürken suyun aniden derinleşmesi sonucu çırpınmaya başladı.
Göl kenarında bir ağaçın altında oturan Abdullah Tekin, çığlıkları duyunca suya atlayarak Sümeyya, Esma ve Beyzanur'u çıkarttı. Kaybolan Hatice Kübra ile Neslihan'ın cesetlerineyse ancak sivil savunmanın bir saatlik araması sonucu ulaşılabildi. Çocukların yakınları, cesetler gölden çıkarılırken sinir krizleri geçirdi.
Tekin, "Çığlıkları duyunca yardıma gittim ve üç çocuğu boğulmak üzereyken kurtardım, ikisini görmedim bile" dedi. (dha, aa)