İki kontör deyip geçme

Bir GSM şirketinin düzenlediği kampanyaya katılan ve iki kontörünün kesildiğini fark eden Taner Karadağ, açtığı davayla kontörlerini geri almayı başardı.

ESKİŞEHİR - Bir GSM şirketinin düzenlediği kampanyaya katılan ve iki kontörünün kesildiğini fark eden Taner Karadağ, açtığı davayla kontörlerini geri almayı başardı. İki kontör için uğraştığı sırada yaklaşık 1000 YTL harcadığını iddia eden Taner, tazminat davası açacak.
Taner Karadağ, bir GSM şirketince düzenlenen kampanyaya SMS göndererek katıldı. Karadağ'a, 28 Haziran'da ödül olarak verileceği vaat edilen cep telefonunun talihlisi olduğunu bildiren bir SMS geldi. Ancak kısa bir süre sonra gelen SMS'de de, ilk SMS'in teknik bir hatadan dolayı gönderildiği belirtildi.
Tazminat davası da açtı
Son SMS'in hazır kartlı hattından iki kontör kaybetmesine neden olduğunu fark eden Karadağ, mağduriyetinin giderilmesi için GSM şirketini aradı. Karadağ'a, hatanın bir haftada düzeltileceği söylendi. Ancak mağduriyeti giderilmeyince ikinci kez aradı, yine aynı cevabı aldı. Karadağ, son kez aradığında çıkan kişinin ters yanıtlar verdiğini, bunun üzerine hakkını arama kararı aldığını belirterek "Eskişehir Ticaret Mahkemesi'ne dava açarak, iki kontörümü geri aldım. Ancak yaklaşık 1000 YTL harcadım. 2 bin 500 YTL'lik manevi tazminat davası açtım" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7664187664180

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.