İki köyün yayla kavgası: 2 ölü, 10 yaralı

İki köyün yayla kavgası: 2 ölü, 10 yaralı
İki köyün yayla kavgası: 2 ölü, 10 yaralı
Iğdır'da iki köy arasında kalan yaylanın kendilerine ait olduğunu iddia eden köylüler arasında çıkan kavgada 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Polis, yaralıların getirildiği Iğdır Devlet Hastanesi çevresi ile iki köyde yeni bir olay yaşanmaması için geniş güvenlik önlemi aldı.

IĞDIR - Iğdır merkeze bağlı Karaçomak ile Özdemir köylüleri arasında bulunan yaylayı sahiplenen köylüler arasında saat 14.00 sıralarında kavga çıktı. Taş, sopa ve bıçakların kullandıldığı kavgada 55 yaşındaki İbrahim Kızılay kalp krizi sonucu, 60 yaşındaki Halit Atak ise başına aldığı darbelerle olay yerinde yaşamını yitirdi. Kavga, Iğdır İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı ekiplerin müdahalesiyle güçlükle sonlandırılırken, yaralılar ambulanslarla Iğdır Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Gerginliğin tırmandığı iki köy arasında yeni bir kavga yaşanmaması için jandarma geniş güvenlik önlemi aldı. Ölenlerin ve yaralananların yakınları ise hastane önünde toplandı. Palis de taraflar arasında hastanede yeni bir olay yaşanmaması için önlem aldı. Hastane çevresini abluka altına alan polis, kimsenin yaklaşmasına izin vermedi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(DHA/Suat Deniz)


  http://www.radikal.com.tr/113474711347471

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iki köyün yayla kavgası .2 ölü hk. - fgemak

  bu iki köyün cahil insanlarını uyaracak bir tane aklı selim insanın ortaya çıkmadığı anlaşılıyor,bu gibi hayvancılığın yoğun olduğu bölgelerde vazgeçilmez önemi olan meraların paylaşımının hayvan sayısı, nöbet sırası,ve ücretlendirme gibi adil paylaşımı sağlayıcı yöntemlerle çözülmesi gerekirken insan kayıplarına neden olan şiddet merkezli çözüm uygulamaları hiç bir zaman sorunu çözmeyecek aksine nefret ve kan davalarını artıracaktır.