İki müteahhit gözaltında

Konya'da çöken binanın üç müteahhidinden İsmail Canlıer Ankara'da, Sedat Kaya Antalya'da yakalandı. Vedat Kaya ise aranıyor.

Konya'nın Selçuklu ilçesinde çöken Zümrüt Apartmanı'nın binanın müteahhitlerinden ikisi, Ankara ve Antalya'da gözaltına alındı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın görevlendirdiği üç savcının yürüttüğü soruşturma kapsamında binanın müteahhitliğinin üç kişi tarafından yapıldığı tespit edildi. Savcıların talimatı üzerine müteahhitlerden İsmail Canlıer, Ankara'da gözaltına alınarak Konya'dan gelen polis ekibine teslim edildi. Müteahhit Sedat Kaya ise Antalya'da gözaltına alınarak Konya'ya gönderildi.
Müteahhitlerden Ali Vedat Kaya ise halen aranıyor.
Bu arada apartmanın altında bulunan bir mağazada, binanın kolonlarının kesildiği iddiaları doğrultusunda mağaza yetkilisi üç kişinin ifadesine başvuruldu. Bu kişiler ifadelerinin alınmasının ardından serbest kaldı.
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddialar doğrultusunda beş ayrı konuda soruşturma yürüttüğü bildirilirken, soruşturmanın hangi konularda yapıldığı açıklanmadı. Soruşturmanın binanın zemin etüdü ve enkaz kalıntılarının teknik incelemesinin ardından yeni boyutlar kazanabileceği belirtiliyor.