İki patlama oldu iddiası

Patlamanın görgü tanıklarından seyyar satıcı Ahmet Ardıç, ilginç bir iddiada bulundu. Ardıç, biri giriş katında, diğeri de birinci katta, iki ayrı patlamanın aynı anda meydana geldiğini öne sürdü.

ANKARA - Patlamanın görgü tanıklarından seyyar satıcı Ahmet Ardıç, ilginç bir iddiada bulundu. Ardıç, biri giriş katında, diğeri de birinci katta, iki ayrı patlamanın aynı anda meydana geldiğini öne sürdü. Ardıç, şunları anlattı:
"İki patlama oldu. Biri birinci katta diğeriyse zemin katta iki patlama aynı anda oldu. Sanırım birisi canlı bombaydı. Arkadaşlarım ve yeğenim yanıma düştü. Hepsi paramparça oldu. Bunu yapanların Allah belasını versin. Bunu yapan insan olamaz."
Diğer görgü tanıklarının ifadeleri şöyle:
Dursun Deligül (Simitçi): Patlama oldu, hemen durağa kaçtım. Ortalık çok kalabalıktı. simit tezgâhımın üzerine et parçaları düştü. Durakta yerde yatan bir kız gördüm. Çok kötü yaralanmıştı. Kafası ve gözü yanıktı. Ama yardım edemedim.
Ersin Özdemir (Çaycı): Patlama olduğu anda esnafa çay götürüyordum. Bir anda bütün camlar yere indi. Elimdeki tepside bulunan bardaklar da yere düştü. Dondum kaldım, hiçbir şey yapamadım.
Mehmet Yılmaz (esnaf): Patlama sesiyle yola çıktık ve sesle birlikte alev çıktığını gördük. Bu sırada bir kişinin yandığına tanık oldum. Bu kişinin üzerine kilim örttük ve su döktük. Patlama sırasında çarşı önündeki otobüs durağı çok kalabalıktı.
Etrafta kopan kol ve bacaklar gördüm. Patlamanın etkisiyle yer yer çöküntü olan iki mağazadan da yaralıları çıkarmakta oldukça zorlandık.
Uğur Öztürk: Şiddetli patlamayla birlikte çevredeki bütün işyerlerinin camları etrafa saçıldı. Bir an için siyah bir duman her tarafı kapladı. Paramparça olmuş bir kişi gördüm. Ne yapacağımı bilemedim. Yedi-sekiz yaralının çevrede bulunan esnaf ve polisler tarafından arabalara çeşitli arabalara bindirilerek hastaneye gönderildiği gördüm.
Fatma Oğuz (Yaralı yakını): Yapanların gözü kör olsun. Ne istediler bu garibanlardan. Akrabam olan Ümit Halıcı'yı bulamıyorum. Aramadığımız yer kalmadı.