İki pilot 71 gün sonra özgür ve ülkesinde...

İki pilot 71 gün sonra özgür ve ülkesinde...
İki pilot 71 gün sonra özgür ve ülkesinde...
Lübnan'da 71 gün önce kaçırılan Türk pilotlar Murat Akpınar ve Murat Ağca artık özgür... İki Türk pilot Atatürk Havalimanı'na geldi.

İSTANBUL - BEYRUT – Lübnan'da 71 gün önce kaçırılan Türk pilotlar Murat Akpınar ve Murat Ağca artık özgür... Serbest bırakılan pilotlar Murat Akpınar ile Murat Ağca'nın içinde bulunduğu uçak, 23.10 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi.  

Yurda dönen pilotlar Murat Akpınar ile Murat Ağca, İstanbul'da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aileleri tarafından karşılandı.

Pilotlar Akpınar ile Ağca'nın bulunduğu özel uçak, saat 23.10'da Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Başbakan Erdoğan, pilotların aileleriyle birlikte aprona girerek, uçağın merdivenlerinin önüne geldi. Bu sırada alkışlar eşliğinde pilotlar Akpınar ve Ağca uçaktan indi.

Erdoğan, pilotlara "geçmiş olsun" ve "hoşgeldiniz" derken, pilotlar ailelerine sarılarak hasret giderdi.

Uçağa girerek kısa bir süre içeride kalan Başbakan Erdoğan, pilotlar ve aileleri ile uçağın önünde bir süre görüştü.

Karşılamaya, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY Genel Müdürü Temel Kotil de katıldı.

Karşılamayı çok sayıda basın mensubu takip ederken, uçağın gelişi ve karşılama canlı yayınlarla aktarıldı.

Beyrut'ta Lübnan güvenlik güçlerine bu akşam saatlerinde teslim edildikten sonra Türk pilotları taşıyan ve Riyak Askeri Havaalanı'ndan hareket eden helikopter Beyrut'taki Refik Hariri Havaalanı'na ulaşmış, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız, serbest bırakılan pilotlarla Refik Hariri Havalimanı'nda bir araya gelmişti. Daha sonra pilotlar, Katar'a ait özel uçakla Refik Hariri Havaalanı'ndan Türkiye'ye hareket etmişti.Kılıçdaroğlu'ndan pilotlara 'geçmiş olsun' dileği


  http://www.radikal.com.tr/115626211562626

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  2 Havaci Disari, 40 Havaci Iceri... - Turk

  Memleketimde olan biten hersey ama hersey bana yalan, yamuk, uydurmaca, ve de komik geliyor... *** 2 havacimizi kurtarik diye mansetler atiyoruz, neredeyse bando-mizika ile karsilayacagiz. 40 havacimizi iceri tikmisiz -kendi ellerimizle- "Tik" yok!... Sessizlik.

  Samimiyet - burakberitan

  Aslında ne diyeceğimiz şaşırdım, insanlar neden bu kadar samimiyetsiz. Pilotları herkes karşılmaya gitti, güzel de iki sene PKK'nin elinde esir kalan kaymakam asker ve kamu görevlileri vardı. Allah için birgün tek kelime ettiniz mi? Adım gibi eminim bu pilotlar on sene PKK'nin elinde esir olsa yolda görseler selam vermezler. Biraz dürüst olmak lazım...

  Geçmiş olsun! - ymardin

  Türk vatandaşlarının kaçırılamayacağı dönemler arzuluyoruz!Umarız iktidarlar bizi bu rezil Ortadoğu tuzaklarından uzak tutmayı bilirler!

  uyan! - unuttum

  başbakan karşılayacakmış! hatırlatmak da şart: sizin politikalarınız yüzünden tutuldu bu adamlar tayyip bey! başarı gibi sunmak yerine utanmayı deneyin. insan hayatından çalınmış 71 gün.

  Aferin - aganta burina

  İki pilot kaçırılıyor ve 71 gün sonra bırakılıyorlar. Kimin kaçırdığı belli, niye kaçırdıkları da aşağı yukarı belli. Başarı mıdır şimdi bu?

  sevinelimmi uzulelimmi? - karaman2001

  Dikkat edilirse Turk dis isleri ve hukumetinin, bolgedeki terorist guruplarin tumu ile iliskileri ve hakimiyeti son derece iyi. ah keske ayni hakimiyet ve iliskiler bolge devletleri ustundede olabilse... sozum devlete, pilotlara ise bin defa gecmis olsun...