İki saatte iki ameliyata isyan

Bolu'da öğretmenlik yapan Sezer Dikmen, İzmir'de horlayan, tıkanan ve öksüren kızı Beyza'yı tedavi ettirmeye karar verdi.
Bunun için Bayraklı'da bulunan Özel Central Hospital'i seçen baba Dikmen'in iddiasına göre doktor...

İZMİR - Bolu'da öğretmenlik yapan Sezer Dikmen, İzmir'de horlayan, tıkanan ve öksüren kızı Beyza'yı tedavi ettirmeye karar verdi.
Bunun için Bayraklı'da bulunan Özel Central Hospital'i seçen baba Dikmen'in iddiasına göre doktor kızının bademciklerinin alınması gerektiğini söyledi. İddiaya göre 10 Ağustos'ta yapılan ameliyatta dört yaşındaki Beyza'nın önce geniz eti alındı. Ailesi "Bademcikleri alınacaktı" deyince doktorlar, küçük kızı iki saat
içinde ikinci kez ameliyat etti. Aile, doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Tazminat davası da açacağını belirten baba Dizmen, "Doktorlar yanlışlık yapıldığını söyledi. Tepkimiz üzerine 'Bademciği de alırız. Bu da bizden olsun' dediler. Doktorların bu ihmali cezasız kalmamalı" dedi.
Özel Central Hospital Hastanesi Başhekimi Zeki Hozer, Beyza Dizmen'in tedavisinde doktorların yanlış tedavi uygulamadığını, hem bademciklerin hem de geniz etinin alınması gerektiğini iddia etti.